čtvrtek 3. září 2015

u nás doma / realita všedních rán


Další ze série článků, které jsou jakousi odpovědí na otázku, jak všechno stíhám.
Nechtěla jsem další článek psát tak brzo, ale dneska se to vyloženě nabízí.
Jsou totiž dny, kdy to nejlepší je velký kafe a uvědomění si, že nemusím všechno stíhat. Když to nepůjde, nemusím totiž stíhat vůbec nic! :)3:30 - Alan vstává na své (již třetí) noční mléko. Skoro poslepu ho ohřívám a polohlasem Alánkovi říkám: "Ty vždycky poznáš, když je táta na služebce, viď!"
4:00 - Alan nakrmený, odkrknutý, odložený na svůj spací balkon - já házím bok a tetelím se, že zase můžu usnout.
4:30 - Alan už půl hodiny cosi vykládá peříčkovému kolotoči nad sebou. Odkláním kolotoč z jeho dohledu.
5:00 - další půlhodinu něco vykládá asi flekům na stropě nebo komu, začínám propadat v zoufalství, ale říkám si - je to v cajku, za chvíli usne, Lola bude chrnět do devíti, ještě se všichni vyspíme.
5:30 vstává Lola se slovy: "mimi zlobí, mimi pinkat!", odcházím tedy s Alanem z ložnice pryč, aby se mohla dospat - to se jí ale nelíbí, takže zůstáváme a sůvíme všichni tři. Alánek se začíná vztekat, tak si ho beru k sobě pod peřinu.
6:00 - s Lolinkou se nám podařilo toho nezmara udolat, huráá, rychle ohřeju Lolince mléko, aby se jí ještě líp usínalo, obě okamžitě skládáme hlavy na polštář a spíme... přesně 20 minut!
6:30 - Alánek už zase vykládá a ještě na nás hází očka a usmívá se jako sluníčko - vzdáváme to, vstáváme, vařím si velké kafe, Lola snídá u pohádek a Alánek - jak jinak - velmi tvrdě usíná na gauči.

Dneska jsem dohromady naspala celé 3,5 hodiny a to ještě po částech! :-D 
Dopiju kafe, poklidím byt, dám prát prádlo, zapnu myčku a pak nafotíme s Lolou losování soutěže. Upravuju fotky, Lola si hraje. Je 11:00 - říkám Lole: půjdeme uvařit oběd. Lola kroutí hlavou, bere si Pandu, svojí deku a odchází do ložnice se slovy "Lolinka pinkat" a od té doby o ní nevím. Alan spí v obýváku v hacce a já píšu tenhle článek. Rezervace na dětské divadlo nám dneska propadne, protože Lola ho prospí. Ale to vůbec neva. Nemusíme stíhat všechno, půjdeme zítra. 

Jsem i za tyhle rána vděčná, protože si nemyslím, že by mělo být úplně jednoduché mít doma miminko. Taky jsem šťastná, že mám doma spokojeného chlapečka, který celou noc radši propovídá než propláče. Navíc jsem se několikrát Alánkovým "já nic" obličejům v průběhu noci od srdce zasmála a taky jsem se zase jednou ujistila, jaká je Lola moje obrovská parťačka a taky o tom, jak je fajn, když máme doma tátu a ten mě po takové probdělé noci brzo ráno vystřídá, abych se mohla dospat. Ráno jsem naším nočním příběhem ještě po telefonu rozesmála svojí mámu, takže prostě těch pozitiv na probdělé noci je vlastně strašně moc. A hlavně - tenhle miminkovský věk tak strašně rychle uteče, že si zkrátka chci užít každou minutu, i když není každá úplně růžová.

Teď si jdu uvařit další kafe a asi si pustím nějaký seriál, dokud oba dva spí. Dneska nic stíhat nechci.

Fotky jsou autentické z dnešního brzkého rána, kruhy pod očima taky.

25 komentářů:

 1. Krásný článek z reality a upřímně řečeno vám dost závidím vaší spavou Lolu, protože já mám doma absolutně nespacího ďábla, se kterým denně od půl roku až do teď (20 měsíců) vstáváme v 6 a chodíme spát až v 19 hod přičemž polední spaní trvá přesně 30 minut a to jedině venku v kočárku. O spaní celou noc si samozřejmě můžu nechat jen zdát. Nevím, co to je spánek déle než 2 hodiny v kuse. Jestli bude můj druháček stejný, asi mě klepne! Držím palce, máte krásný blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji!
   Vím, že Lolinčino spaní je pro mě obrovská výhra, v podstatě je to teď jako kdybych doma měla skutečně jen jedno malé miminko, Lola už je tak trošku dospělák v některých věcech :) Ona teda zase chodí spát pozdě večer, někdy až v noci, ale ráno spí dlouho a odpoledne ještě pořád taky. Sama jsem zvědavá, jak to bude s Alánkem. T.

   Vymazat
 2. Krásně napsané, je skvělé, Terezko, jak vše obrátíte do pozitiv, jiné by se hroutily. Přeji vám všem krásný den! Klára

  OdpovědětVymazat
 3. Krásný článek! A teď si dej rychle šlofíčka, než se ti tam smečka zase probudí!!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky!
   Tohle jsem ale zjistila, že bohužel nefunguje - Alan má totiž nějakej radar na to, že zavřu oči :-D T.

   Vymazat
 4. Teri, úplně mě zamrazilo, protože jsem si úplně připomněla začátky s Emou, kdy prakticky v noci nespala....držím palce, bude líp. Hlavně, že jsi v klidu a dobrý seriál je základ:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, moc děkuju! Alan toho sice nenaspí tolik, co Lola v jeho věku, ale není to ještě tak hrozné. Navíc mě Tomáš opravdu hodně střídá a pomáhá mi, takže když není zrovna na služebce, je to vlastně skoro úplná pohoda :) T.

   Vymazat
 5. Krásný článek. Nejdůležitější je být spokojený a mít spokojené děti, ostatní počká (vidím to u sebe) a hlavně to tak letí, že si chci užít každé chvilky i když někdy toho mám po krk, ale mám tak veselou a úžasnou holčičku, že to za to stojí :-) Tak hodně sil !!! Katka a Neli

  OdpovědětVymazat
 6. Krásně napsané. Ano, ten věk trvá jen krátce, a pak už člověk jen vzpomíná... Nádherné fotky.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty fotky jsou nádherné - rodinné.
  Alánek má oči po Vás:-)
  Rozcuchánek Lola je k sežrání (když budí někoho jiného:-))
  To jsou krásná rána...když parafrázuji pana Svěráka:"To jsem také neměla"...
  Až s odstupem času zjišťuji, proč byl Kubík řvací nespící miminko...nezapomenu na scénku, kdy jsem usnula v parku na lavičce, naštěstí mě paní upozornila...co se honilo lidem hlavou, netuším...
  A víte, co je "legrační" - maminka mého ex si dodnes vybavuje, jak ta Magda každé ráno spala do 9, to za nich nebylo....nojo..
  Omlouvám se, potřebuji se vypsat...
  K tématu stíhání, co bydlím se synem sama - máme svůj režim, své tempo, svůj pohled na to, co počká...a nikdo nám nediktuje, jak by to mělo být.
  Vy, máte asi i štěstí na partnera, kamaráda, tátu...a moc Vám to přeju.
  Přeji krásná rána plná úsměvů!
  Magda

  OdpovědětVymazat
 8. Také si velice cením, jak to umíte vzít z té "lepší" stránky, usmát se tomu a nehroutit se v slzách (to bych byla totiž jistojistě já:)). Přeji Vám spoustu dalších šťastných chvil i chvil, které se jako šťastné ukážou až na druhý pohled :)

  OdpovědětVymazat
 9. Terko, bajecny clanek...a opravdu, ne vsechno se musi stihat, jen si to my mamy musime nekdy uvedomit. U nas od noci taky vse jinak nez obvykle( mam 2 deti, jedno prave 14denni), coz se nese celym dnesnim dnem. asi jsou nejake erupce na slunci:-) Ale i za tyhle dny je clovek rad, kdyby to bylo vse stejne, bylo by to moc fadni. Anicka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!
   Všimla jsem si, že v noci nějak opravdu hodně zářil měsíc, tak třeba to bylo tím a dneska se vyspíme! :) T.

   Vymazat
 10. Teri, super článek! Me maly zase nespí pres den, v noci naštěstí dobry, tak se to da zvládnout. Ale obcas je to fakt na palici! Je dobre, ze ti muz pomáha!!

  Teru

  OdpovědětVymazat
 11. :-D Taky bych si někdy dala ráno kafe.... Nám zase roste první zoubek takže od 3 pomňoukávala každou hodinu...ale když se pak na mě usměje tím nejbáječnějším úsměvem....Ač obě nedospané tak dneska perlila...zvládla poprvé otočku z bříška na záda +:).
  Jo a začala jsem vařit oběd už v 8 ráno :-D tak třeba tento režim bude schůdnější..

  OdpovědětVymazat
 12. Já i tak závidím obě v podstatě spící děti... Mému je 18 měsíců, je stále kojený a nikdy nespal vkuse víc jak tři hodiny. Chodí spát mezi sedmou a půl devátou a nejpozději v deset, jedenáct tam jsem. Potom se budí co dvě hodiny, někdy častěji. Přes den spí jednou, neusne jinak než u prsa a beze mě během odpoledního spaní nevydrží víc jak 45 minut.... Přes den se mu musím v podstatě plně věnovat, i když teď je to už trochu lepší a zvládne si hrát i s dětma od sousedů. Takže asi tak :))) Trochu se modlím, aby bylo druhé (na které ještě teda není ani zaděláno) ve spaní jiné... A osobní otázka (jestli bude vadit, klidně smažte celý příspěvek): "proč nekojíte Alánka?" S Lolinkou vím, že to bylo kvůli špatnému porodu (resp. jsem to tak pochopila), tak jsem myslela, že si teď kojení budete "vynahrazovat" o sto šest :) Peťa (predpikolou.blogspot.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi mi kojení bez problémů není souzené a nejsem typ, který by se tím dlouho trápil, jen aby se to stalo. :) T.

   Vymazat
  2. Tak to máme skoro stejné, s buzením, s denním i nočním režimem mám pocit, že ty kojené děti jsou větší závisláčci, aspoň co pozoruju v okolí. Ale zase kojení je tak krásné, když to jde bez problémů, taky jediné, co pomůže na rychlé usnutí a při růstu zubů, takže u nás se bude kojit asi ještě dlouho (teď má 15 měsíců) :-) Ale pořádně se vyspat, aspoň pár hodin v kuse, to je můj sen :-) Tak přeji hodně sil!

   Vymazat
 13. Tak už chápu,proč jsem Vás dnes na Vyšehradě nedohledala :D hlavou mi problesklo "Lola určitě spí" a vono jo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, ja na vás myslela, že jsme to zase zasklili... Ale však se jednou potkáme! Třeba na výtvarce! :) T.

   Vymazat
 14. Terezko, já si nemůžu pomoct, ale ty jsi tím druhým porodem tak zkrásněla.... fakt. Al.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, děkuju, už jsi doma? Moc se na vás těšíme! :) Dej vědět, jak všechno zvládáte a jak se máte, až budeš mít chvilku. T.

   Vymazat
  2. jojo, šly jsme o den dřív, za 48 hod :) Máme se moc dobře, s prvním porodem se to vůbec nedá srovnat, budu vypravovat :) Dnes jsem ale byla na oba poprvé celý den sama a dalo mi to zabrat.... tak jsem skončila s pláčem :)..... ale jinak dobrý. Moc se těším, až ti vše povím a vůbec. Jestli to někdy zvládnu, napišu alespoň mail, osobně nám to bude asi ještě chvilku trvat. Al.

   Vymazat
  3. Jasně, Alenko, nech si čas! Až se pak budeš cítit, tak napiš a až se budeš úplně ÚPLNĚ cítit, tak my za váma samozřejmě přijedem! :)
   Ono se to brzy všechno srovná a najdeš si nový systém. :) Moc se těším na vyprávění!!! T.

   Vymazat