neděle 20. září 2015

testujeme / kojenecká termoska Pacific Baby


Dnes tedy slíbená druhá recenze, tentokrát na kojeneckou termosku Pacific Baby, která mi přijde jako praktická věc (hlavně pro nekojící maminky v zimě nebo naopak horkém létě).
No ale protože všichni víme, jak to s těmi sliby výrobců o udržení teploty bývá, podrobila jsem ji testovacímu měření v průbehu 4 hodin - abyste věděli, jak to s ní je doopravdy.


V balení najdete termosku, umělohmotnou lahvičku rozměrově sedící přesně do termosky, kroužek na její upevnění (můžete tak miminko krmit rovnou - nemusíte lahvičku vyndávat), redukce na upevnění jiné savičky přímo na termosku (pro použití bez umělohmotné lahvičky vevnitř) a víčko. Co mi ale v balení docela chybí je kroužek na savičku pro použití s redukcí (přímo na termosce, bez umělohmotné lahvičky) - takže ten jsem si ještě doobjednala zvlášť, ráda bych termosku používala i samotnou (důvod pro používání společně s umělohmotnou lahvičkou je jednoduchý - termoska jako taková se nedá sterilizovat, umělohmotná lahvička ano).Výrobce uvádí, že na větší kroužek sedí i savičky Mam, Nuk i Avent.
Pro větší děti nabízí k dokoupení také sety, se kterými se dá termoska používat jako netekoucí hrneček nebo lahvička s brčkem - na ně už pak ale nepasuje termo víčko, takže od té chvíle už lahev nefunguje jako termoska, nicméně alespoň není třeba kupovat další "levely" lahviček - je to tedy celkem ekonomické a ekologické.


No a jak tedy dopadlo měření teplot?
Na začátku jsem do termosky nalila 150 ml vody o teplotě 41,7 °C. Při dalším měření po dvou hodinách měla voda teplotu 37 °C a po dalších dvou hodinách 34 °C. Takže ztráta 6 °C v průběhu 4 hodin (něco z toho je samozřejmě způsobené i vytahováním lahvičky k měření), tedy po 4 hodinách je voda stále příjemně teplá a vhodná k přípravě mléka. V případě, že potřebujete udržet teplo déle, je dobré začít s teplejší vodou. V případě použití většího množstí vody/čaje, než zatím potřebuju pro Alánka já, můžete také počítat s delším udržením teploty.

16 komentářů:

 1. ta termoska je skvělá, používám ji pro starší dceru s pítkem a jsem zatím docela nadšená nejen kvůli teplotě, ale hlavně kvůli tomu, že neobsahuje BPA, PVC ani ftaláty... za mě rozhodně dobrá volba :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě je fajn i na noc - Alánek už vstává jen 1x, tak mám připravenou tuhle termosku a je to rychlovka. :) T.

   Vymazat
  2. tak po pár měsících používání jsem našla jednu vadu - asi jedinou, která mě nejspíš v těch všech kladech štvát nebude, ale i tak to vada je ;) používám jen pítko pro starší děti a to nejde rozebrat a pořádně umýt... vzhledem k tomu, že z toho dcera pije jenom čaj, tak bych to ocenila... ale to se nedá nic dělat ;)

   Vymazat
 2. Mám a jsem velice velice spokojená. Asi máme starší verzi protože lahvička se vytáhnout nedá je celonerezová. Nekojila jsem a naprosto ideální, používaná i na táboře a v zimě na čaj. Pasuje do ní mam savička.
  Ideální že nemusím nic nalívat, je hned připravená k pití. Máme i s dalšíma pítkama.
  Pro dospělé máme inteligentní termosku taky hned pijeme nenalíváme nic do kelímků.
  Jen se musí pamatovat na teplotu čaje při přípravě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten typ bez umělohmotné lahve se prodává taky. Myslím, že tento vymysleli hlavně pro rodiče, kteří chtějí malým miminkům lahev sterilizovat (což u nerezové nejde). Tento typ se dá taky používat bez té lahvičky uvnitř.
   Ještě uvažuji nad pořízením té malé - právě v zime na čaj pro Alánka. Ale na to má ještě Alánek chvilku čas. :) T.

   Vymazat
  2. Já našla ještě jednu vadu...loupe se ta vnější barva. Ale jinak jsem jí moc ráda používala. Dita

   Vymazat
  3. To je škoda, můžu se zeptat, po jak dlouhé době? Mně se zatím neloupe. T.

   Vymazat
 3. Máme od května 2015, z malvíka, tehdy ji nikdo jiný v čr neprodával. taky nemáme umělohmotnou lahvičku vevnitř, ale já jsem ráda, nemám ráda plast, dávala jsem mlíčko ze skleněných lahví. Tuto myji v myčce a vypláchnu převařenou horkou vodou. Je super, akorát ji vytýkám velké oprýskání barvy, to bych za ty prachy nečekala. Iveta

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den, existuje nějaký příspěvek o věcech které používáte na krmení umělého mléka a příkrmy? Třeba ohřívačka, nebo ohřívání v teplé vodě, nějaké tipy na cestování- přenosné ohřívače, nebo termosky. Atd :-) moc děkuju za odkaz případně. Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, nad tímto článkem už dlouho přemýšlím, tak jste mě rozhoupala, zkusím ho dát dohromady! :) T.

   Vymazat
  2. Tak to se moc tesim! Dekuji :-)

   Vymazat
 6. Terezko, prosim, kdyz bych na to nasadila savicku avent - potrebuji k tomu neco navic objednat? Dekuji moc.. Maly se mi také budí jen jednou ale v klasické termosce mi ta voda tepla proste nevydrží :-( dekuji moc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teri, u téhle sady s plastovou lahvičkou se musí dokupovat redukční kroužek, doporučuji radši koupit rovnou tu termosku bez plastové lahvičky, tam už ten kroužek na jiné savičky je rovnou na ní a není třeba dokupovat nic dalšího, jsou to třeba tyhle:
   http://bit.ly/1O86PLb
   http://bit.ly/1PUS1yL
   http://bit.ly/1LYKM3O
   T.

   Vymazat