pátek 18. září 2015

testujeme / Babymoov Swoon Up


U našeho partnerského eshopu Feedo.cz právě probíhají Týdny kojeneckých potřeb, v rámci kterých můžete nakoupit řadu věcí pro miminka a děti se slevou až 30% a my jsme pro vás dva z těchto produktů měli možnost otestovat a říct k nim svůj názor.
V průběhu víkendu uveřejním i druhou recenzi - ta dnešní je na lehátko/sedátko Babymoov pro miminka.


Nebudu se pouštět do polemik o tom, co všechno miminku pořizovat či nepořizovat a zda zrovna lehátko patří nějaké základní výbavy nebo nepatří. Tohle je prostě na každém a je jasné, že to každý děláme úplně jinak.
Na Lolu jsem jedno takové lehátko měla, jako miminko ho použila jen párkrát, za to v období příkrmů jsme mu dali dost zabrat a docela jsem tenkrát litovala, že není vyšší a já musím u přikrmování klečet na zemi.

Poučená touto zkušeností jsem už Alánkovi lehátko nekupovala a pořídila rovnou rostoucí jídelní židličku s newborn setem od Stokke. Alánek tak s námi může stolovat a u příkrmů se nebudu muset hrbit. Tak.

Po pár týdnech jsem ale došla na to, že by se mi to lehátko vlastně přecejen hodilo, protože když si hrajeme s Lolou v pokoji, držím často Alánka v náručí, aby pěkně viděl a přitom jsem trošku omezená v tom, co vlastně zvládnu s Lolinkou dělat. No tak jsem poprosila kamarádku, která má roční dítě, aby mi to lehátko, které už nepotřebuje, nakonec přecejen půjčila. A jak se mi ulevilo.

Tím jsem chtěla říct hlavně to, že si člověk stejně dopředu nenaplánuje, co se mu v té miminkovské výbavičce bude nebo nebude hodit.


No a teď jsem díky spolupráci se značkou Babymoov zjistila, že existuje ještě jedna docela univerzální varianta, která se podle mě bude hodit hlavně do takových těch moderně zařízených domácností. Je to výškově nastavitelné lehátko, které je dobře použitelné i právě jako první jídelní židlička. Líbí se mi jeho střídmý design, tak jsme se mu spolu s Alánkem podívali na zoubek!


Nejnižší pozice je cca 50 cm nad zemí - to je tak akorát na to, aby na nás Alánek dobře viděl, když si s Lolinkou hrajeme a taky tak akorát k výšce Lolinky, která mu ráda ukazuje své hračky apod.
Vysoká pozice je pak cca 70 cm (meřeno uprostřed sedačky), což je akorát k jídelnímu stolu. Se sedačkou se dá taky kolem dokola otáčet (otáčení je ale možné i zaaretovat), takže můžete najít správný úhel na krmení, aniž byste museli zvedat a přesouvat celou sedačku.


Sklon sedačky je možný od úplného lehu až do polosedu (zádová opěrka má 3 možné pozice a opěrka nohou 2).


Hrazdička s hračkami má 3 možné pozice (na sahání, na koukání nebo úplně pryč z dohledu) a jde taky úplně sundat, případně hračky na ní celkem snadno vyměníte za jiné.


Na prvních fotkách je Alánek v lehátku s novorozeneckou vložkou, která - jak vidíte - je tomu mýmu chlapovi už dost malá. :-D Je ale krásně měkce polstrovaná a hebká pro novorozenečky...


...Alanovi je už v lehátku ale daleko líp bez ní. :)


Celá sedačka se snadno složí do opravdu malého rozměru - můžete ji tedy používat i na cestách, v kufru auta nezabere moc místa.


Tak to by bylo o vlastnostech téhle sedačky/lehačky. A jak to tedy vidím suma sumárum?

PLUSY:
- výškové nastavení je velká výhoda oproti klasickým lehátkům (možnost použití i u stolu, snazší krmení)
- hezký střídmý design pro ty, kteří (stejně jako já) nefandí přehnaně barevným dětským věcem
- snadné složení a možnost použití na cestách
- pozice úplného lehu (většina lehátek ji ve skutečnosti nemá)
- celková variabilita a multifunkční použití
- hrazdička jde nastavit i do pozice, kdy dítě na hračky snadno dosáhne rukama

MÍNUSY:
- nosnost max. 9 kg (nejen u tohoto lehátka, ale i u spousty jiných) - sice chápu, že je lehátko myšleno k používání do doby, než dítě sedí a může přejít na normální jídelní židličku - nicméně některé děti 9 kg mohou dosáhnout dříve
- vyšší pořizovací náklady oproti některým "standardním" lehátkům
- rozložené je celkem objemné, takže do malých bytů to asi není úplné terno


Takže takhle to vidím já! Doufám, že moje recenze a reálné fotky pomohou v rozhodování těm, kteří nad jeho pořízením uvažují. Momentálně ho na Feedo.cz můžete pořídit v akci s 30% slevou.

5 komentářů:

 1. Ha, naše dítě mělo v půl roce 10 kilo. Tak to by se nám těžce nevyplatilo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě, vím, že to tak některé děti mají. Ale zase Lola neměla 10 ani v roce a s Alánkem to zatím vypadá dost podobně. :-D

   Vymazat
  2. Moje záda upřímně závidí! :-D

   Vymazat
 2. Hihi, naše dvou a půl letá Madlenka má 10Kg teď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lole bude 2,5 za měsíc a má teď kolem 12 kg, ani u nás žádná velká čísla :-D

   Vymazat