středa 9. září 2015

reportáž / pohybové hry v Altíku


Letošní školní rok si Lola k výtvarné dílně v Národní galerii přidá ještě pohybovou výchovu v Altě!
Zvládla jsem udělat jen pár ilustračních fotek, víc jsem toho bohužel nestihla.
Ale bylo to moc fajn, tak vám o tom trochu alespoň povím!

Na nějaké cvičení Lolu neužilo ani jako mimino, zkoušela jsem těch kroužků a setkání od jejího půl roku plno a nikde se nám nelíbilo. Lola je od narození trochu divoká a hodně tvrdohlavá, potřebuje opravdu hodně individuální přístup, aby byla ochotná spolupracovat, takže tahle přeorganizovaná cvičení pro nás byla vždycky akorát trápení. V jejím roce a třičtvrtě jsme začaly chodit na výtvarku do Národní galerie, kde se jí konečně díky určité nonkonformitě a minimálnímu zasahu lektorů zalíbilo.

Letos o prázdninách přišla má ségra, která se pohybuje v divadelním prostředí, s nápadem přihlásit Lolinku na pohybovou výchovu, protože velmi miluje hudbu a tanec (možná má i talent, který bychom v ní rádi podporovali), a sama mi navrhla právě Altík. 

Altík je dětské studio, jehož lekce probíhají přímo v prostorách divadla Alta v pražských Holešovicích - děti tedy k tanci a pohybu vedou skuteční aktivní umělci, tanečníci, lidé s vysokoškolským pedagogickým vzděláním. Zároveň jsou ale také rodiči malých dětí, takže je umí nenásilně pomalými krůčky vést a učit zábavnou formou.

Trochu jsem čekala, že se na začátku Lola šprajcne (jako skoro vždycky) a nebude chtít nic dělat, což se taky stalo, takže si prvních asi 10-15 minut poseděla na lavičce a trvalo, než se nechala zlákat ke hře. Ale nakonec nechala a bavilo ji to! I když nespolupracovala ani zdaleka tak, jako jiné děti a často odbíhala dělat něco jiného, tak to vůbec nevadilo - pro mě je i tohle obrovský úspěch, že se tak rychle začala začleňovat a trochu i spolupracovat a navíc jsem si jistá, že s každou další lekcí se do toho bude víc a víc dostávat. Dneska se jí nejvíc líbila dlouhá překážková dráha v doprovodu hudby - to jsem ale bohužel vůbec nezvládla vyfotit.

Akorát teda Alánka beru od příštího týdne s sebou radši v kočárku. Dnes jsem ho měla v Kibi a bylo pro mě docela obtížné zvládat se takhle věnovat Lole - lektorka byla sice ochotná mě vystřídat u obtížnějších cviků, ale Lola s cizími lidmi nespolupracuje už vůbec. :-D Ale nevadí - kurzy jsou v době, kdy Alánek spinká a místo na zaparkování kočárku tam je.

Dnes probíhala v Altě zkušební lekce, po které jsme si vyzvedli přihlášku na celý semestr! Pokud byste se ale chtěli ještě přidat, myslím, že pár volných míst v Altíku ještě bude!


pro víc informací jukněte na stránky studia Altík nebo jejich facebook - v Altíku najdete kurzy pohybové a taneční výchovy či pohybové hry pro děti už od 1 roku

***

doplnění z 16.9. - překážková dráha! Lola už se docela chytá a Alánek vše sleduje z povzdálí od žíněnek. :)


9 komentářů:

 1. Kdyby tady někdo z komentujících věděl o něčem podobném v Brně, budu ráda za informaci. Zatím jsem našla jen pro děti od tří let a potřebovala bych taky už od dvou, jako Lolinka. děkuji, romana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Brně jsem chodila s 1,5 letou dcerou na Tančení s kvakem, je to pro děti od roku mýslim do tři a půl let, moji Elišku to hodně bavilo, naučila se hodně v rámci rytmu a i písničky si do teď pamatuje i co se k nim tančilo. Paní učitelka je moc hodná a byl to pro nás zatím nejzávažnější kroužek kam se Eliška těšila.

   Vymazat
  2. Nejzabavnejsi ne nejzávažnější,samo mi to prepsalo.

   Vymazat
 2. To vypadá moc dobře, ale zatím si nedovedu ani náhodou představit, že někam jedu se dvěma dětma :) :) Třeba se zvládneme přidat v druhém pololetí :) Al. (P.S. K. když nespí, tak křičí....uf)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, třeba se tedy přidáte příští semestr, uvidíš! :) Ty Holešovice jsou v tomhle prima, já to mám všechno za rohem, tak to mám jednoduché - však víš. T.

   Vymazat
 3. Dobry den, dakujem za tento tip aj za vytvarku v ng. Obe vyzeraju velmi zaujimavo.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, nevíte o podobném studiu někde jinde v Praze? Do Holešovic to máme z "desítky" docela " z ruky".... Děkuji. Lucka

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to zatím máme podobně, malá má 18 měsíců a zatím každý kroužek bojkotuje, tak snad jí něco chytne později. Jako malá na cvičení chodila asi do roka, pak už to pro nás nebylo moc přínosné a teď už se s naší nekonformitou málokde chytáme. Výtvarná dílnička taky nic, tak bych ráda zkusila ještě tu výtvarnou galerii, no jsem zvědavá :-)
  Lucka

  OdpovědětVymazat
 6. Děkujeme za návštěvu a milou reportáž! Těší nás, že to Lolu i Vás bavilo! Místa ještě jsou, ačkoliv k nám se můžete po domluvě přidat v podstatě kdykoliv! Za Altík Jana Novorytová

  OdpovědětVymazat