středa 9. září 2015

do knihovničky / nové Tulletky


Knihy od Hervé Tulleta už jsou na mém blogu stálice! Ale jinak to nejde, jsou prostě božské, takže dneska se mnou můžete nahlédnout do naší nové čtveřice.

***Najděte malý míček nebo si vyrobte kuličku ze zmačkaného papíru. Trefujte se do otvorů, můžete i počítat body. Uspořádejte rodinné klání!
***Vydejte se dlouhými cestami a klikatými zatáčkami, prstem po mapě. Nebo třeba malým autíčkem! :)
Starší děti to zvládnou i poslepu - cestičky jsou hmatem snadno rozpoznatelné, jsou z filcu.
***Oblíbení prstoví červíci (které už si kromě mě na prsty maluje i Lola!) v novém vydání! Tentokrát se podíváme, jak to chodí u nich doma ráno.
Tuhle knížku doporučuju už pro úplně malé děti - děsně se jí smějí. Ale ti starší taky!
(jo a nezapomeňte si namalovat na prsty červíky permanentními fixami a pak jděte s kámoškami na kafe - jako to dělám já... :-D )
***Tahle hra podle mě nejvíc zabaví ty úplně nejmenší čtenáře nebo taky starší soustředěné pozorovatele.
***

Nových Tulletek (jak už důvěrně Tulletovým knížkám říkáme) teď najdete v Kidtownu celou řadu - postupně vám je budu v několika článcích představovat, kromě těchto čtyř knih mám ještě doma nových dalších osm! 
Pokud se nemůžete dočkat článků, jukněte na stránky Kidtownu na všechny Tulletky už teď - KLIK.

A pokud byste se na ně chtěli podívat osobně, můžete tak učinit v kamenném obchodě Kidtown v Praze-Dejvicích a nebo taky v nově otevřené pobočce v OC Nový Smíchov (na Andělu), kde najdete kromě Tulletek taky všechny mnou vybírané hračky z celého světa a mnoho dalšího!!!

9 komentářů:

 1. Zrcadla máme doma už delší dobu a jak píšete....malou baví tak od osmi měsíců....dlouhou dobu to byla je jí nejoblíbenější kniha a vydržela u ní sedět klidně i půl hodiny:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělé tipy na knihy. Děkuju.

  OdpovědětVymazat
 3. Tyhle knížky zbožňuju. Vzhledem k ceně jich doma máme jen pár, ale blíží se vánoce, tak dám babičkám tip :-) Chci se zeptat, jestli u knížky Let's go má dráha, po které se má jet prstem, na dotek jinou strukturu nebo je jen nakreslená. V popisu se tam píše, že se má jet po dráze se zavřenýma očima, tak mě to zaujalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, má - je to nějaký filc nebo něco podobného, pohmatem dost snadno rozpoznatelné oproti hladkým stránkám knihy. Tahle se mi ze všech 4 líbí asi nejvíc, Lola to teda poslepu zatím samozřejmě nedává, ale baví ji i tak. :) T.

   Vymazat
 4. Knížky jsou krásné. Nemáte náhodou doma knížku "Barvy". Zajímalo by mě, jaká je ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barvy bohužel nemáme a nejsou ani v Kidtownu, takže naživo jsem je zatím neviděla... T.

   Vymazat
 5. juu, prstíčky a zrcadla jsou super!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud byste shaneli knizku Barvy, tak je maji v knihkupectvi Kanzelsberger za 176,-. Videla jsem ji tam .

  OdpovědětVymazat
 7. Barvy (pokud je to v originále Mix it up) máme, jsou fajn a dceru moc baví. Jen je založena na stejném principu jako Knížka, co vyšla česky. Máme také Game of Shadows a Game of Light, obě jsou mimořádné. Jinak v Kidtownu bych si knížky prohlédla naživo a kupovala přes Bookdepository - pokud člověk zrovna nespěchá, finanční úspora je značná. Ivka

  OdpovědětVymazat