sobota 29. srpna 2015

stylově / šátek na nošení Mum's Era


Katka je moje dlouhodobá čtenářka. Je to jedna z těch, které si pamatuju, ačkoli se vůbec neznáme.

 Proč chci o ní a o jejím obchodě dneska psát má hned několik důvodů - nejenže do ČR dováží nosící šátky značek, které tu pravděpodobně nikde jinde nenajdete, recykluje šátkové odstřižky do podob barefoot capáčků, nosících panenek či ozdob do vlasů, ale hlavně zaslouží obrovský obdiv. Má totiž tři děti, z nichž poslední se narodilo jeden den po Alánkovi. A obchod Kontaktní svět si přitom otevřela na začátku července - tedy když byly Nikolovi 3 týdny!!

Když se mi ozvala, jestli bych si nechtěla některý ze šátků s Alánkem vyzkoušet, okamžitě jsem souhlasila a do oka mi hned padl tenhle krasavec značky Mum's Era. Šátek je to měkký, tenký, ale přitom pevný a nosný, dobře se váže a dělá malé uzly. Nosí se opravdu velmi příjemně, je pohodlný a hlavně je vážně stylový!


Nápad na otevření eshopu Kontaktní svět dostala Katka v průběhu svého druhého těhotenství (z prvního má doma dvojčata) a jak už jsem psala - do jeho realizace se pustila hned po porodu! Je vystudovaná učitelka ruštiny, Rusko si při svých stážích zamilovala a proto se rozhodla i šátky na dovoz hledat přímo tam - našla si tedy kvalitní a vychvalované šátky značek Mum's Era a Vmeste, o kterých věděla, že v Čechách dostupné nejsou.
A pak dostala ještě jeden další nápad! Z šátkových odstřižků, které výrobci nabízejí k prodeji, vyrábí doplňky a hračky. Tedy - sama je nevyrábí, na to už by při tom všem nemohla mít vůbec čas. Takže jejich výrobu zadává dalším šikovným a akčním maminkám na mateřské. No není skvělá?!
Třeba capáčky mně osobně přijdou jako dokonalý nápad - ty pro chodící děti najdete v obchodě i s protiskluzovou podrážkou. A budou vám ladit k šátku!

Určitě se ke Katce podívejte - do eshopu Kontaktní svět nebo na jeho facebookové stránky - KLIK.

A na závěr vám předám od Katky dvě výzvy - pokud se mezi vámi najde šikovná maminka (nebo i tatínek), která by se o svou tvorbu chtěla podělit či měla další nápad na výrobu z šátkových odstřižků, určitě se Katce ozvěte!
A pokud byste třeba - stejně jako já - chtěli nějaký šátek vyzkoušet, Katce určitě taky napište. Má totiž několik šátků vyhrazených na testování, aby rodiče před koupí mohly zjistit, jestli jim vyhovují a případně dát na šátky zpětnou vazbu.

Katko, strašně moc ti fandím a držím palce s rozjedem obchodu!!!

8 komentářů:

 1. skvělý shop :)
  PS:sluší ti to moc.... Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji převelice - mám nové vlasy a lidé mě nepoznávají, což je vždycky známka toho, jak moc už to bylo zapotřebí :-D T.

   Vymazat
 2. Šátek je krásný, také nás šátkování chytlo a čekáme na doručení našeho (Yaro Summer Rainbow). V jiném postu jsi měla Alánka v černém šátku, můžu se zeptat, jaký to byl? Vypadalo to nádherně elegantně. Také by mě zajímalo, jestli se ti na novorozenečka osvědčil ring sling šátek? Měj se hezky, Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lucko, ten černý je Didimos Lisca Obsidian - kvalitních černých šátků je opravdu málo, při Lole jsem žádný nesehnala, teď při mém druhém těhotenství vyšla tahle limitka. Ring Sling žádný ani nevlastním, mám problémy s bolestmi zad, takže tohle jednostranné zatížení není moc pro mě... Mám doma baby vak od Haipa Daipa, což je v podstatě podobné jako Ring Sling, akorát elastické, a s malými miminky se mi s ním i celkem špatně manipuluje, těžce se mi v něm polohují a mám pocit, že jim ublížím... Občas jsem ho používala při Lole - když už seděla - na vyběhnutí do obchodu, s odpadem apod., na to byl fajn, ale pro mě na nic jiného :) T.

   Vymazat
  2. To úplně chápu, já měla půjčený babyvak, ale malá v něm chrčela, měla jsem pocit, že jí to musí být nepohodlné. Ona stejně kolíbka se už vůbec nedoporučuje ani na nejmenší mimča. Já měla ze šátkování nejdřív strach, nešlo mi to, měla jsem půjčený moc tuhý nosný šátek, takže jsem začala až ve 2 měsících. S dalším mimčem začnu hned po návratu domů :)

   Vymazat
  3. Já jsem u Loly taky začínala trochu později, šátek jsem sice měla, ale s úplným novorozenečkem jsem se bála... Alánek je v šátku už od příchodu z porodnice :) Zkoušela jsem ho na rychlé vyběhnutí např. k doktorovi (máme ho za rohem) dát do toho babyvaku, je to takové rychlejší na "uvázání", ale měla jsem přesně stejné pocity, jako ty... Pořád jsem ho jen kontrolovala, jestli dýchá, přišel mi tam strašně zmáčknutý... Ale je to už kus chlapa, takže myslím, že za pár týdnů už ho na rychlé vyběhnutí budu moct dát do Kibi.

   Vymazat
 3. Šátek je nádherný. S Klárou jsem vůbec nešátkovala, ale teď s brzkým příchodem druhého mám nezvratný pocit, že budu muset, že mi to moc ulehčí... Akorát jsem v tom naprostý laik, tak plánuju návštěvu "nosící skupiny" tady u nás v Brně. Vždycky jsem si říkala, že nejsem šátkovací tip, ještě před dvěma lety se mi skoro žádný nelíbil, ale čím dál víc jim přicházím na chuť a myslím, že i designově už jsou někde jinde. Na začátky mám pořízený Lodger Shelter.

  OdpovědětVymazat
 4. Je, tak to Kontaktnimu svetu drzim palce!

  OdpovědětVymazat