sobota 25. července 2015

tip na výlet / Farmapark SoběhrdyDneska jsme si užili bezvadné odpoledne ve Farmaparku Soběhrdy, který je otevřený teprve měsíc, ale už se do něj hrnou spousty návštěvníků. Tak jsme tam taky nemohli chybět!


Na rozloze 250 000 m2 najdete několik druhů farmářských zvířat ze všech koutů světa, spousty bezvadných atrakcí pro děti a velký prostor s různými zákoutími na dlouhou procházku. Několik zvířat si děti mohou také pod dohledem chovatele nakrmit či pohladit. 
V parku se dá perfektně prožít klidně celé odpoledne - v takovém případě ale doporučuji vybavit se vlastní svačinou, na místě můžete koupit pouze "rychlovky" typu párek v rohlíku, klobása nebo kukuřice na jednom stanovišti, na druhém si zase můžete koupit špekáčky a sami si je opéct na ohni, což mi přijde jako prima nápad.
(update na základě komentáře od Verči - dle provozního řádu by se do parku neměla vnášet vlastní strava z veterinárních důvodů, což mi přijde docela blbé vzhledem k tomu, že se tu nedá koupit prakticky nic zdravého k jídlu pro děti, ale vlastní dětskou svačinku by snad nikdo neřešil; samozřejmě ale chápu i majitele, který se bojí o svá zvířata)

Jedinou malou výtku mám vůči pokladně, kde jsme jak při příchodu, tak při odchodu museli docela dlouho čekat - věřím ale, že nově otevřený park jen zatím nebyl připravený na takový nápor návštěvníků, takže třeba při příští návštěve už tak dlouho (alespoň při odchodu) nebudeme muset čekat.

Rozhodně jsme tu nebyli naposledy, příště se vybavíme tak, abychom v parku mohli relaxovat, hrát si a procházet se třeba celé odpoledne. V krásných, moderních a opravdu velkých výbězích vypadají zvířata vážně spokojeně a Lola si dnešek parádně užila!

další informace najdete na www.farmapark.eu

23 komentářů:

 1. Bezvadný tip na výlet a moc jsem si užila prostřednictvím fotografií krásné prostředí. Věřím, že jste si to užili všichni.:-)

  OdpovědětVymazat
 2. jedeme ve středu, na nakupvakci byla sleva :-) už se taky těšíme, snad se budou špekáčky opékat i ve všední den:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, my jsme tu slevu nestihli! Jestli se objeví příště, tak si ji hned koupím do zásoby :) Užijte si to!

   Vymazat
 3. Ta akce ještě pořád pokračuje ;-)
  http://www.nakupvakci.cz/cs/rodinna-vstupenka-na-4-hodiny-do-farma-parku/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Néé, včera jsem na to koukala a byla zastavená a dneska zase běží :-D Nevadí, koupím si ji do zásoby, díky! T.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Veru, určitě s tím nebudou mít problém, jsou tam moc milí. Na víkendové vstupy (jsou dražší, než ve všední den) se tahle rodinná vstupenka dost vyplatí i když máš jen jedno platící dítě. My si ji taky koupíme (určitě se tam vydáme třeba zase v září) a taky u nás platí jen Lola :)

   Vymazat
 4. To je super, vůbec jsem neznala, díky za typ, musíme také vyrazit. Al.

  OdpovědětVymazat
 5. Hele, ještě dotaz, dá se tam nějak dostat bez auta? Dívala jsem se teď na spojení a nic rozumného jsem nenašla. Al.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, my jsme tam byli právě autem... A vchod je tak nějak uprostřed ničeho, všude kolem ty výběhy a pole, takže se obávám, že kdybyste jeli dopravou, museli byste pak pěšky dojít třeba z vedlejší vesnice. T.

   Vymazat
  2. Já na to právě koukám, že je to pro nás asi nedostupné :(

   Vymazat
 6. Taky máme v plánu návštěvu a ten výběr občerstvení mi taky uplně nevyhovuje a akurát jsem na provozním řádu našla toto:
  Naše občerstvení Vám nabízí výběr z několika jídel a nápojů. Prosíme Vás proto o pochopení, že nemůžeme tolerovat vnášení vlastních jídel a nápojů, a to z veterinárních důvodů. Výjimku tvoří kojenecká strava, kterou Vám rádi na přání ohřejeme. Do areálu nesmí být vnášeny obaly ze skla a porcelánu.
  chjoch..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, díky za update, to jsem nevěděla, ale myslím, že nějakou svačinku (obzvlášť pro děti) by tam snad nikdo neřešil. I když je samozřejmě chápu, že se bojí, aby tím pak někdo nekrmil zvířata...

   Vymazat
 7. Dle komentářu stojí návštěva farmy za to. Jen co mě trochu odrazuje je to časové omezení 4 hodiny! :-( to když by tam chtěl člověk strávit celé odpoledne, jak píšeš na závěr, to aby si koupil vstupenku 2x? Za ty peníze mi přijde, že je časové omezení trochu postavené na hlavu. Právě uvažuji o koupi a nevím nevím pořád :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mají to tam napsané na těch stránkách, že každá další započatá hodina stojí 30,-. Ale já teda stejně myslím, že ty 4 hodiny stačí. :) T.

   Vymazat
  2. Jee, tak toho jsem si nevsimla se priznam a tim padem je to parada :-) spise mi slo o to, abych zbytecne nekoukala porad na hodinky :-) dekuji za tip, urcite s rodinou navstivime :-)

   Vymazat
  3. Bylo to tam moc prima :) Jen s tim jídlem to není moc vychytaný, ale zase je to úplně nový park, tak tyhle věci budou třeba postupně zlepšovat.

   Vymazat
 8. Zrovna včera jsem koukala na jejich webové stránky a říkala si, že to vypadá slibně, ale zatím jsem nevěděla o nikom, ze svých známých, kdo by tam byl. Takže díky za fotky a shrnutí, vypadá to, že to opravdu stojí za výlet. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to stojí za to a věřím, že do budoucna to tam snad trochu vychytají i s tím jídlem, aby to bylo ještě lepší! :) My se tam určitě chceme zase někdy vrátit, Lola ještě několik dní mluvila o tom, že si pohladila velblouda :-D T.

   Vymazat
 9. Ahoj!
  Ráno jsem narazila právě na tento park a rozhodovala jsem se, zda ho s přítelem navštívit či ne a tvůj článek mi v rozhodování pomohl :))
  Díky, určitě se vydáme na výlet :)
  Mám jen otázku, bylo tam hodně lidí?
  Nikča z blogu http://zivotsnikcou.blog.cz/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nikčo! Určitě to tam stojí za výlet! Lidí tam bylo podle mě docela dost (nebo spíš tak akorát), nicméně je to tak rozlehlý park, že jsme je potkávali jen na těch stanovištích - na cestách jsme byli skoro pořád sami. T.

   Vymazat