čtvrtek 9. července 2015

new in / KaleidographDalší ze série her, které jsem vybrala pro Kidtown.
Na tuhle skvělou jsem narazila náhodou, když jsem hledala nějaké pěkné kaleidoskopy. Kaleidograph je opravdu jedinečná hra určená pro starší děti (5+), ale myslím, že i některé mladší (cca od 3 let) už by si s ním našli svůj způsob hry.


Každá sada Kaleidographu se skládá z 12 oboustraných karet (podle toho, o kterou sadu se jedná, jsou buď jednobarevné nebo vzorované) s různými výřezy a jednoho plakátu obsahujícho přes 150 různých vzorů, které můžete s danou sadou vytvořit (jsou to pouze příklady - možností je totiž daleko víc, jednotlivé sady navíc můžete samozřejmě kombinovat). 

Obrazce si můžete vymýšlet a skládat sami nebo se také můžete snažit najít ty správné karty k vytvoření obrazců z přiloženého plakátku - což je docela složité a vyžaduje to přemýšlení.

Díky kompaktnímu balení je to super hra třeba i na cesty. Navíc podporuje a rozvíjí kreativitu a přemýšlení a jako většina hraček, které do Kidtownu vybírám, i tato získala hned několik ocenění. 
Jednotlivé karty můžete použít také jako šablony ke kreslení.

Kaleidograph je vyráběn v USA z ekologických materiálů.


***
V Kidtownu je právě k dostání všech pět sad Kaleidographu:barevné karty ke skládání geometrických obrazců v sytých barvách

sada ke skládání květinám podobných kruhových obrazců 

kontrastní černobílá sada obsahující vzorované karty k vytvoření zajímavých obrazců

černobílá vzorovaná sada inspirovaná moderním optickým uměním

sada v pastelových barvách s výřezy navrženými k vytváření různých designů sněhových vloček
***

6 komentářů:

 1. Tak to je moc zajímavé a kreativní a koukala jsem, že to ani není moc drahé. To koupím někomu jako dárek.

  OdpovědětVymazat
 2. To je boží!!! Jak to vůbec hledáš? Jak na něco takového přijdeš? Nádhera... Taky snad pořídím už do zásoby...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sedím u počítače a pátrám :-D Na základě různých hesel, už to mám docela zmáklé a skoro vždycky narazím na něco nového, je to piplačka, ale baví mě to :) Na tenhle Kaleidograph jsem se fakt těšila, našla jsem ho už snad před 2 měsíci, ale měl nějakou dlouhou cestu. Nicméně stálo za to počkat, je to fakt krásná hra.

   Vymazat
 3. hmm, tak to se mi fakt hodně líbí, hlavně ty černobílé sady, to by šlo dát i nějak do rámečku pro miminko... fakt moc pěkné. Al.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně na tebe jsem myslela, že se ti určitě budou ty černobílé líbit! :) T.

   Vymazat
  2. To už jsem tak profláknutá, jo? :) :)

   Vymazat