pátek 17. července 2015

miminko / 1 měsíc


Dneska ráno to byl přesně měsíc, co se Alánek narodil.
Nebudu vás ládovat klišoidníma řečma o tom, jak to všechno utíká. To všichni víme.
Ale ukážu vám pár fotek z Alánkova prvního měsíce.
Alánka zajímají černobílé obrázky pro miminka i peříčkový kolotoč, co má nad postýlkou. Rád se koupe v kyblíku, ale nerad se přebaluje a převléká. Jinak zatím jenom spí a papá. Rád se nosí v šátku i vozí v kočárku, takže výběr zatím nechává na mně :)

Lolinka u všeho asistuje, pomáhá Alánka večer mýt a když pláče, běží mu dát dudlík nebo ho pohoupat v hacce či povozit v košíku - podle toho, kde se plačící Alánek zrovna nachází. Ráda si lehá k němu do postýlky a hladí ho po hlavičce.

18 komentářů:

 1. Je nádherný a tvoje fotky jsou skvělé, jako vždy :) Al.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Alenko! Už se těším, až Alánka poznáš naživo! T.

   Vymazat
 2. Krásné děti máte! M.

  OdpovědětVymazat
 3. :) moc krásný. Chtěla jsem tě poprosit pokud můžeš a chceš mi prozradit klidně jen do emailu (barabasca.made@gmail.com) jestli používáš na fotky úpravu nebo rovnou fotíš s nějakým filtrem? Chtěla bych si taky nafotit černobílé fotografie s takovým "mlžným" filtrem :). A nevím jak na to. Děkuji
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! :)
   (poslala jsem email!) T.

   Vymazat
  2. Mohla bych tě také poprosit o tajemství úpravy Tvých nádherných fotografií? Moje černobílé jsou takové moc tvrdé a dost tmavé, hlavně když je pak dám vyvolat. Ty Tvé jsou takové snové... Jinak VELIKÁ pochvala Tvému blogu, mám ho moc ráda a tvé dětičky jsou prostě dva malý úžasňáci :-)

   Vymazat
  3. Zapomněla jsem mail: ladytattooch@seznam.cz :-)

   Vymazat
  4. Dobrý den, Terez, mohla bych Vás taky poprosit o tipy na úpravu fotek? :-)
   Děkuji moc!
   Markéta Š.
   (marketastep@gmail.com)

   Vymazat
  5. Já to tu radši napíšu rovnou, ať nerozesílám za chvilku desítky emailů s celkem nulovými informacemi... On totiž není žádný úplně jednoduchý způsob, jak takových fotek docílit. Základ je samozřejmě dobrá fotka s dobrým světlem, pak pracuju v Adobe Photoshop, vyzkoušela jsem tisíce různých úprav, než jsem přišla na nějaké postupy, které se mi na mých fotkách osvědčily, učila jsem se (a stále učím) podle knih o grafických programech a různých tutorialů k úpravě fotek na youtube. Sama každou fotku upravuju zvlášť a každou jinak... Pokud umíte s Photoshopem, jukněte na www.deviantart.com, kde se dají zakoupit (ne draze) PS akce, které si můžete nainstalovat do PS a úpravy se vám tím potom trochu zjednoduší :) Tereza

   Vymazat
 4. Jsou kouzelní:) A Lolinka tu roli "velké ségry" teda bere zodpovědně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! :)
   Ano, samotnou mě překvapilo, jak moc a rychle se do své nové role vžila :) A hlavně jak ji to všechno baví. Jsem za to moc ráda. T.

   Vymazat
 5. Takový blbý dotaz, ale má Alánek někdy hlavinku na druhou stranu? Naše pediatrička, běžně neřešící, se na stranovou souměrnost ptala... Fotky krásné, děti úžasné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, Alánek skutečně preferuje jednu stranu, ale na tu druhou se bez problémů otáčí a vydrží, jen potřebuje motivaci. Začala jsem ho do postýlky dávat opačně (otáčí se na mě) a výrazně se to za poslední dny díky tomu zlepšilo, tak uvidim na kontrole po šestinedělí. Vím právě, že je to u mimin docela časté a musí se na to dávat pozor...

   Vymazat
 6. Ta fotka v kyblíku je prostě skvělá.

  OdpovědětVymazat