pátek 24. července 2015

DIY / černobílé obrázky pro miminkoAsi před dvěma měsíci jsem psala článek "miminko / černobílá a kontrastní inspirace", ve kterém se dočtete něco málo o tom, jak rozvíjet miminko už od narození.
Alánek má černobílou látkovou knížku, která ho moc zajímá, takže jsem se rozhodla vyrobit mu té zábavy trochu víc.Už v původním článku najdete odkaz na tyhle obrázky z babyartsy.com, které jsou vyrobené právě pro nejmenší miminka - jsou v nich geometrické obrazce, pár zvířat a siluety rostlin a stromů. Původní soubory jsou ve formátu .pdf rozdělené do skupin, což může být trochu komplikace při tištění kartiček, takže jsem obrázky uložila jako jpeg a nechala pro vás na ulož.to volně ke stažení:


nebo

heslo pro stahování: madamecoquette

Archy jsou připravené pro tisk na formát A4 a následné rozřezání na 4 karty.


Já jsem si je vytiskla doma na laserové tiskárně a následně zatavila laminovačkou do fólií (laminovačku jsem pořizovala před časem pro výrobu poznávacích karet pro Lolu - o tom se dočtete tady - KLIK)


Pokud máte doma taky takové vnímavé miminko, určitě se vám karty pro něj budou hodit - Alánek si dokáže černobílé obrázky prohlížet docela dlouhou dobu (má je buď opřené v košíku nebo mu je ukazuje Lolinka) a navíc ho to zabaví.

7 komentářů:

 1. Terko, poznávací karty od tebe už mám delǎí dobu nachystané k vytisknutí. Ještě Lolu zajímají?
  Před 3týdny se nám narodila Thea. Děkuji za další inspiraci,vyrobím si karty. Myslíš,že by byly ty karty ještě pro 4-5měsíční miminko? Děkuji a mějte se krásně. Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, gratuluji k miminku :)
   Poznávací karty Lolu pořád baví - měla chvilku, kdy je na pár týdnů opustila, ale teď se k nim zase vrátila. Nejradši si karty rozhází po zemi a přiřazuje k nim zvířata od Schleicha. Chystám se teď dotisknout další, protože máme od Schleicha třeba lední medvědy a pár dalších zvířat, které jsem na kartách neměla.

   Ty černobílé obrázky a obecně černobílé věci by měly miminka zajímat plus mínus do půl roku věku. Ale je to samozřejmě individuální. T.

   Vymazat
 2. Terezko, děkuju! Máme ty zvířátkové a Kubíkovi se moc líbí, takže mu rozšířím sbírku :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc zajímavé, o tehle kontrastních barvách slyším prvně, pro Ferdu jsem taky vyráběla "jen" se zviratky, ale baví ho porad, tak vyzkousim i tyhle, díky za typ :) B.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejoblíbenější hračka mimi Emy byla černo-bílá panda od Lamaze. Super kartičky.

  OdpovědětVymazat
 5. mám nedonošené miminko a proto nařízené rehabilitace.. dnes první a s rehabilitační jsme si hlavně povídali o tom jak je možné miminko rozvíjet... má 10 týdnů - korigovaně jen 4 dny, ale právě už hezky kouká a rozhlíží se a tak rehabilitační navrhla černobílé kartičky a hračky a mě hned napadl tvůj článek a blog no barevných kartičkách + odkaz na tento článek. Děkuji moc krát.. hned jsem pelášila k muži do práce vytisknout kartičky a teď jdu stříhat a laminovat ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám ohromnou radost, že kartičky takhle pomůžou! :) T.

   Vymazat