středa 24. června 2015

testujeme / Babymoov Nutribaby


Názory na multifunkční přístroje pro domácí výrobu dětské stravy jsou různé. Někdo si je nemůže vynachválit, jiný je považuje za naprostou zbytečnost.

Já jsem před pár týdny dostala možnost podívat se na zoubek Babymoov Nutribaby a napsat recenzi pro všechny, kdo nemají jasno, zda je takový přístroj pro ně to pravé či nikoli.

Kdo před takovou otázkou stál nebo stojí, nechť čte směle dál o tom, co všechno tahle věcička umí a komu se podle mě vyplatí do ní investovat. V článku najdete i několik receptů, které jsme s Lolinkou vyzkoušely!Pro Lolinku jsem žádný takový přístroj nepořizovala, sama jsem na začátku mateřství vůbec netušila, co všechno bude moje dítě a hlavně já potřebovat, takže jsem nakonec na začátku postupně pořídila sterilizátor do mikrovlnné trouby a elektrickou ohřívačku - oboje pro mě byla téměř nutnost (nebo spíš úleva oproti jinému řešení), protože jsem ji nekojila. Později, když začaly první příkrmy, jsem si také pořídila parní hrnec. V podstatě jenom pro ni, protože ani já ani Mr. Happy jídlům vařeným v páře nijak zvlášť neholdujeme, ale svému miminku jsem chtěla dopřát to nejzdravější a vaření na pařáčku mi nepřišlo úplně praktické, hlavně kvůli tomu, že se toho do něj moc nevejde. Takže to už byl doma třetí přístroj.
Kdybych měla k tomu všemu kupovat ještě výkonný mixér, už bych ho asi neměla v malé kuchyni kam dát. Takže jsem používala na její příkrmy jen malý tyčový mixér, který sice nebyl zrovna bůhvíjak výkonný, ale dalo se to zvládnout.

Když se na to podívám zpětně, mohla jsem hned na začátku investovat právě do multifunkčního přístroje. Finančně by mě to v závěru vyšlo nastejno, ale ušetřila bych dost místa a hlavně bych měla další možnosti přípravy jídla pro Lolu.

To, jestli se vám do takové věci vyplatí nebo nevyplatí investovat, závisí kromě potřeby jednotlivých "usnadňováků" taky dost na vaší povaze. 
Jednoduše řečeno, někdo si radši usnadní práci, jiný radši ušetří peníze.


Pokud tedy patříte mezi ty, kdo si raději pořídí domů prima pomocníka na domácí dětské příkrmy, možná se vám tahle recenze bude hodit.

Přístroj Babymoov Nutribaby funguje zároveň jako sterilizátor, ohřívačka dětských lahví i příkrmů ve skleničce (včetně funkce rozmrazování), výkonný mixér (na 0,5 l tekutiny) a parní hrnec (s miskou na zachytávání vyvařené šťávy) v jednom.
To vše v rozumné velikosti, která není dle mého názoru ani příliš malá (aby se v ní nedalo uvařit pro více dětí nebo třeba i dítě a dospělého), ani příliš velká (aby zabrala moc místa).


STERILIZÁTOR

Podle návodu sestavíte během chvilky přístroj do funkce sterilizování. Vejdou se do něj takto tři velké lahve s příslušenstvím a doba sterilizování je 10 minut. Je to o něco málo déle, než u sterilizátorů do mikrovlnné trouby, ale jelikož tak mohu učinit v parním hrnci a nemusím k tomu mít zvlášťní přístroj, ráda si ty cca 3 minuty navíc počkám.


OHŘÍVAČ

Jak už jsem napsala výše, na ohřívači najdete funkci rozmrazování, ohřívání kojeneckých lahví např. s mlékem (zde si můžete zvolit jednak obsah lahve v ml a také to, zda má tekutina pokojovou teplotu nebo jste ji vyndali z lednice - podle toho se vypočte čas ohřívání) a ohřívání dětských příkrmů ve skleničkách (i zde si můžete vybrat, zda ohříváte příkrm o pokojové teplotě nebo z lednice). 

Časy jsou ale stejně orientační, tak jako u každé ohřívačky, protože samozřejmě záleží na tom, jak je sklenička velká, jestli je lahvička spíš široká nebo vysoká, jak hustá je ohřívaná kaše apod., takže se může stát, že i přes to, že dodržíte správně veškerá nastavení, nebude hned ze začátku příkrm či mléko ohřáté přesně tak, jak jste si představovali. Během chvilky ale přijdete na to, jaký čas či nastavení je třeba zvolit právě pro vaše oblíbené lahvičky či příkrmy.
Nicméně to rozhodně stojí za to, protože ohřívání v páře, popř. ve vodě, je jediný zdravý způsob - mikrovlnná trouba u malých dětí vůbec není vhodná.


VAŘENÍ

No a konečně to nejzábavnější a to je vaření - do této sekce patří jak výkonný mixér, tak poměrně prostorný parní hrnec se dvěma koši.
Sterilizátor a ohřívačka se mi momentálně hodí hlavně pro Alánka, zatímco mixér a parní hrnec pro Lolinku a velmi mi usnadňují už několik týdnů práci, zejména ve dnech, kdy jsme třeba někam hodně spěcháme, nebo se naopak odněkud pozdě vracíme a já nemám čas na dlouhé vaření. S Nutribaby totiž Lole připravím vydatný čerstvý oběd během chviličky a to je pro mě vážně výhoda číslo jedna tohoto přístroje.

Co všechno se v něm dá vymyslet vám ukážu na několika receptech, které nám chutnaly ze všeho nejvíc.

Vybrala jsem dvě hlavní jídla, dvě smoothie, dva dezerty a jednu domácí ovocnou přesnídávku, které můžete dětem (a také sobě) s Nutribaby snadno a rychle připravit. Fantazii se ale meze nekladou a možností je samozřejmě mnohem více. Recepty jsou také upravené spíš pro starší děti, ale myslím, že vaření prvních příkrmů pro miminka si v tomto přístroji dovedete jistě představit i sami :)


Krůtí prsa s bramborem a mrkví

První jídlo, které jsme s Nutribaby vyzkoušely. Je to jednoduchá, obyčejná a zdravá klasika. Co je ale právě s Nutribaby prima je to, že tohle jídlo jsem Lole stihla připravit čerstvé na 12:00 k obědu, ačkoli jsme domů z hřiště dorazily v 11:30. 
Oloupala jsem a nakrájela bramboru a mrkev na malé kousky, přidala kousek krůtího prsa, vše dala do jednoho koše parního hrnce a zapnula na 17 minut (dle tabulky v návodu u přístroje se všechny tyhle potraviny vaří plus mínus stejně dlouho).
Poté jsem jí jídlo na talíři malinko osolila a je to.
Výhoda také je, že až bude i Alánek na příkrmech, můžu pro něj a Lolu dělat jídlo zároveň - půlku rozmixovat v mixéru (společně s vyvařenou šťávou, která se zachytila v již zmíněné misce pod koši), půlku jen pokrájet a trochu dochutit pro Lolu.
Losos a pyré z brambor a červené řepy

Vypadá to jako losos v jahodové omáčce, ale nenechte se zmást, z téhle parádní chuťovky se Lolinka jen olizovala.
Budete potřebovat malý filet z lososa, 1 brambor a půlku červené řepy. Brambor a řepu oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Nejdřív dejte vařit brambory do spodního koše, časovač nastavte na 20 minut. Po 5 minutách přidejte navrch druhý koš s lososem a nechte vařit. 2 minuty před koncem přidejte k bramborám řepu. 
Až se vše dovaří, dejte brambory a řepu do mixéru a umixujte hladké pyré (pro starší dítě můžete malinko dosolit, naopak pro začínající strávníky můžete pyré umixovat ze všech ingrediencí, včetně lososa, a přidat kapku kvalitního oleje). Filet můžete na talíři dále trochu dochutit citronem.
Smoothie a domácí zmrzka z jahod a kokosového mléka

Tak tohle je absolutní bomba, kterou bych se mohla i já ládovat klidně každý den :)
A naprosto jednoduchá.
Stačí čerstvé jahody, plechovka kokosového mléka, popř. pár kapek agávového sirupu, pokud budete chtít sobě nebo dětem osladit život trochu víc :)
Všechno dohromady umixujte v mixéru, část rozdělte do skleniček na vypití, část do formiček na nanuky a dejte na několik hodin do mrazáku. Lepší nanuk jsem snad nikdy neměla!

A tady jenom upozorním, že jsem (jak můžete vidět na fotkách) v euforii a nedočkavosti opravdu hodně mixér přecpala. Z vlastní zkušenosti tedy doporučuji dodržovat uvedené maximální množství, protože když to přeženete, poteče vám smoothie kolem víčka ven.
Mrkvovo-jablečné smoothie s medem

Vitaminová bomba, kterou máme rádi ke snídani.
Dvě jablíčka, dvě mrkve, pár lžiček medu (dle chuti) a voda. Oloupejte jablíčka i mrkev, nakrájejte a dejte vše do mixéru, doplňte čistou vodou po rysku 0,5 l a dochuťte medem.
Mixér je opravdu parádně výkonný, protože udělal hladké smoothie během pár vteřin i z čerstvé mrkve.
Mňam!
Domácí ovocná přesnídávka

Lola pořád miluje ovocné přesnídávky, které jedla jako miminko. Nedivím se jí, já je miluju taky. A co teprve ty domácí!
Připravím si jedno jablíčko (oloupané, nakrájené), pár jahod (cca 10) a jeden banán.
Zase juknu do návodu na nápovědu, jak dlouho se které ovoce vaří a začnu tedy poté jablky, které dám do koše jako první a zapnu časovač na 14 minut. Po 4 minutách přidám jahody a nakonec na poslední dvě minuty oloupaný, nakrájený banán.
Pak dám všechno do mixéru a teď ta bezvadná vychytávka - přístroj má pod košíky parního hrnce takovou mističku, která zachytává vyvařenou šťávu z ovoce. Takže šťávu z misky také vylijte do mixéru a vše dohromady dohladka umixujte.
Pokud bylo ovoce málo sladké, můžete pro větší děti zase dochutit třeba agávovým sirupem.
Smetanový a kakaový dezert

Recept na něj najdete v malém sešitě spolu s několika dalšími recepty v krabici u Nutribaby.
Budete potřebovat dvě vejce, 20 cl mléka, 5 cl smetany ke šlehání a 30 g třtinového cukru, popřípadě špetku kakaa.
Oddělte jeden vaječný bílek. Dejte celé vejce a žloutek s mlékem, šlehačkou a cukrem do misky mixéru a rozmixujte. Poté rozdělte směs do několika šálků nebo mističek (cokoli, co je vhodné do mikrovlnky, můžete použít i do parního hrnce) a zakryjte je. Pokud chcete, můžete do části směsi přidat špetku kakaa. Vařte v páře cca 15 minut, před podáváním nechte vychladnout.Nakonec tedy malý souhrn plusů a mínusů multifunkčního přístroje Babymoov Nutribaby (podle mého názoru):

+-


+ je celkem malý a skladný, nahradí vám 4 jiné přístroje užitečné pro výrobu dětské stravy

+ zároveň je ale větší, než některé multifunkční přístroje jiných značek, takže v něm pohodlně uvaříte i pro více dětí, případně pro dítě a dospělého (což je pro maminky na mateřské prima)- pokud se hodláte tímto způsobem stravovat celá rodina (plno rodin dnes tíhne ke zdravější formě stravování právě třeba vařením v páře), kapacitně vám tenhle přístroj stačit určitě nebude, je opravdu určený pro přípravu jídel dětem

+ pokud žijete trochu uspěchaný akční život, oceníte opravdu rychlou a jednoduchou přípravu např. oběda během několika minut- naráz vyšší pořizovací náklady (vyplatí se někomu, kdo by tyto přístroje pořizoval i zvlášť - plno lidí se bez ohřívačky i parního hrnce obejde, záleží to zkrátka na vás, jaké máte preference); mně by se třeba ale býval vyplatil i u Loly, když si sečtu, kolik jsem utratila za každou věc zvlášť
+ vaření v páře je jedna z nejzdravějších forem přípravy jídla a je vhodná pro děti od prvních příkrmů

+ pro mě bude hrozně prima třeba i na cestování (v létě k babičce apod.) - když byla Lola maličká, tak jsem třeba ohřívačku a sterilizátor brala vždycky s sebou. Takhle budu mít (při zabrání stejného místa v tašce) s sebou všechno potřebné na vaření pro obě děti i na delší dobu

+ motivace k vaření domácího jídla dětem - v dnešní uspěchané době se do toho každému totiž tak úplně nechce, Nutribaby ale práci usnadní a tím podle mě navnadí k vaření i maminky, které by jinak tíhly spíš ke kupované hotové stravě ve skleničkách

+ je opravdu vymyšlený speciálně k přípravě právě dětské stravy - třeba miska na zachytávání vyvařené šťávy z ovoce a zeleniny je opravdu vychytávka, která mi u "normálního" parního hrnce chyběla

Tak, to je takový celkem výživný článek o tom, jak a co si teď vaříme :)

Jak už jsem zdůraznila na začátku - to, zda se vám vyplatí či nevyplatí do tohoto přístroje investovat,  záleží nejvíc na vaší povaze.
Já jsem vážně moc ráda, že ho máme doma a že jsem měla možnost si vyzkoušet, jak moc mi některé uspěchané dny usnadnil práci a jak vynikající jsou čerstvé domácí přesnídávky :)
A smoothie si teď ke snídani dáváme každý den! Takže na mě funguje i ta motivace :-D

Doufám, že má recenze bude užitečná maminkám, které se rozhodují, zda si Nutribaby pořídit či nikoli.
Pokud naopak patříte k maminkám, které podobné přístroje považují za zbytečnost, můžete se třeba alespoň nechat inspirovat námi vyzkoušenými recepty! :)

***

28 komentářů:

 1. cenu jsem tedy čekala mnohem vyšší, 3táci bych klidně dala, ale já se před lety rozhodla jít rovnou do většího a máme thermomix, 8 let šlape jak hodinky a uvařím pro rodinu i návštěvu a taky jede denně. :-)
  Díky za recepty, dávej další. :-) Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned jsem se musela na ten přístroj podívat, ten vypadá luxusně! :) Vůbec jsem ho neznala.
   Je pravda, že Babymoov patří u těch multifunkčních přístrojů na dětskou stravu spíš k levnějším - na to, co všechno umí. Mám tuhle značku vůbec ráda, máme od nich i další věci.

   Jsem ráda, že se recepty hodí! :)

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím, termáč je boží na všechno, škoda jen, že tu husu neupeče a že je jen dvoulitrový. Já nesnáším dary "do kuchyně", ale tohle je kuchyňský přístroj, který s námi jezdí na dovolené :-)
   Já u prvního dítka používala sterilizátor, odsávačku, kojicí vak a já nevím, jaké všechny možné krámy, u druhého maximálně odsávačku hlenů na vysavač a teď k třetímu nějak nepotřebuji nic :-)
   Ina

   Vymazat
 2. Ahoj Terezko, myslím, že cena je dobrá, vzhledem k možnostem. Před pěti lety bych ho brala hned, ale nedávno jsme si pořídili taky multifunkční přístroj, dlouho jsem váhala kvůli ceně, ale vzhledem k úspoře času a zdravému vaření a všem dalším výhodám, co popisuješ se nám za necelý rok už asi dvakrát zaplatil. Moc děkuji za inspiraci na recepty, lososa v "jahodové " omáčce uvaříme hned dnes ;-). Kašičky a kokteily děláme každý den, teď navíc v něm dělám i marmelády a frapé, to by v Babymoov Nutribaby šlo asi taky? Přeji pohodové dny, Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem ráda, že ho teď pro Alánka i Lolu máme doma, klidně už jsme ho mohli mít dávno, ušetřil by mi fakt moře času a i místo, mám malou kuchyň. Zatím jsem v něm zkoušela jenom takové jednoduché recepty, hledám teď nějakou vhodnou kuchařku o vaření v páře, abych se inspirovala ještě dál, co všechno je možné v něm uvařit :)

   Vymazat
 3. Vypada skvele! Presne neco takoveho jsem kdysi shanela, ale netusila ze existuje. Je v baleni i kucharka? Dekuji a dalsi vase recepty budou supr!! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kuchařka v něm je, ale jen taková maličká, je v ní asi 10 receptů. Hledám teď právě nějakou kuchařku o vaření v páře, abych se sama inspirovala, co všechno je v něm ještě možné udělat - až najdu nějakou dobrou, napíšu tip :)

   Vymazat
  2. Jestli najdeš nějakou rozumnou kuchařku na vaření v páře, tak dej prosím vědět na blog. Dostali jsme před lety hrnec s dvěma nádstavci na vaření v páře, ale přiznám se, ty nádstavce používáme minimálně:-( Je to škoda, ale nějak nejsem kuchařský nadšenec a sama toho moc nevymyslím.

   Vymazat
 4. Teri, další naprosto skvělá recenze. Děkuji. Já jsem také mixovala jen ponorným a šlo to:-D. Mít penízky, tak bych do toho i šla:). Měj se dobře:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky na Lolinku měla ponorný a na ty příkrmy to šlo, ale smoothie z čerstvé mrkve by ho asi odrovnal :-D Ale já neměla teda žádný extra výkonný, určitě i ty ponorné se dají sehnat mnohem lepší a výkonnější.

   Vymazat
 5. Ja mela pro Erwina Beaba Babycook a byla jsem za nej moc rada. Cena podobna, ale tenhle se mi zda vychytanejsi. Rozhodne je to uspora casu a zaruka dobre stravy - vhodis par ingredienci, zapnes, rozmixujes a je hotovo. Kamaradka kdysi taky zminovala, ze za velkou vyhodu povazuje to, ze se pristroj sam vypne, coz se u mimina, ktere skoro vzdy v tu nepravou chvili neco potrebuje, hodi. Pred tim spalila nekolik hrncu, kdyz se ji pri vareni v pare vyvarila voda. To me tenkrat presvedcilo, protoze jako prvomatka jsem byla obcas pri obstaravani domacich povinnosti taky lehce roztrzita...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo vidíš, to je pravda.
   Já mám kolem sebe právě spíš maminky, které tyhle multifunkční přístroje považují za zbytečné, takže u Loly jsem nad ním ani vlastně nepřemýšlela a až teď jsem zjistila, že je to fakt velké usnadnění práce.

   Vymazat
 6. Díky moc za tip. Já jsem dlouho kojila a na vaření používám multifunkční robot a parní hrnec (má i misku na zachytávání šťávy, takže luxus) - obojí jsem měla ještě před těhotenstvím, takže mě nic nemotivovalo ke koupi nového přístroje. Moc se mi líbí skleněné misky, které máš nafocené u smetanového dezertu. Jsou součástí přístroje nebo jsi je kupovala zvlášť?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou mističky od nějakých luxusních marmelád, které jsme kdysi od někoho dostali a bylo mi líto je vyhodit po tom, co byly prázdné :) Tak teď se mi hodí, ale jinak se dá obecně do parních hrnců použít jakákoli nádoba, která je vhodná do mikrovlnky (sklo, keramika, některé plasty...).

   Vymazat
  2. Jsem na tom stejně jako anonymní. Multifunkční robot i parní hrnec s miskou jsem dostala od kamarádky, které se to už nevešlo do kuchyně ( i když to není zas tak velký krám, v parníku ohřeju knedlíky pro 20 hlavou oslavu a robot používám téměř denně, i zeleninu nakrouhá, ořechy a semínka namele, těsto zamíchá, ten je teda větší, ale odpouštím mu to ;-) ) Nicméně pro dětské jídlo jsem používala parník a tyčák, na to množství se mi nechtělo špinit nádobu z mixéru. Ale velký parník je fajn, my zas jídlo z páry rádi :-)
   Ovšem chlapeček, kterého jsem hlídala a byl na UM měl el.sterilizátor a ohřívač od světoznámé značky ;-) a ohřívač odešel po dvou měsících a sterilizátor byl zas obrovský krám, u nich by se BM určitě velmi vyplatil. Kdybych nekojila, tak asi taky o něčem takovém přemýšlím...

   Vymazat
  3. Děkuji za odpověď.

   Vymazat
 7. Líbí se mi, že něco takového na trhu je. Kdo nekojí a vaří pak zvlášť pro dítě, určitě něco takového bohatě využije. Já bych na první dítko asi využila to vaření a mixování. Měl apetit, jen k obědu zvládl 30 dkg příkrmu. Vařit denně čerstvé zabíralo čas, ale ohřívat v mikrovlnce jsem moc nechtěla. Takže přístroj,který to udělá za mě, bych asi využila, nebýt povahy lakomé :D
  U mladší jsem šla úplně jinuo cestu. Příkrmy téměř nejedla, dlouho odmítala cokoli krom kojení (a to jsem zkoušela zavádět už od těch 4m, jak se teď doporučuje), když už, tak něco na žužlání do ručičky a pak si brala rovnou z mého talíře. Takže jsem vařila pro celou rodinu tak, aby vždycky aspoň něco z toho mohlo i osmiměsíční batole. Kupodivu to není vůbec těžké. Nikdy bych nevěřila (zejména po zkušenosti s prvním jedlíkem), že se dá odchovat dítko prakticky bez příkrmů :)
  Přijde mi to jako super věc, ale se svými zkušenostmi bych to nepořizovala dopředu, ale až podle skutečných potřeb.
  Jinak na smoothie, zmrzky a spol. si teď nemůžu vynachválit Nutri Bullet

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za recenzi.. teď bylo i dost cenových akcí, takže přístroj jsem pořídila za 2500 Kč, doufám, že ho plně využiju :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji moc za recenzi. Ráda bych se zeptala jak se manipuluje s tou nádobkou na zachycenou šťávu? Jde to dobře vyndat a vylít a pak i umýt? Děkuji moc. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve vybavení je taková stěrka k usnadnění manipulace s horkým jídlem a na jejích druhém konci je úchytka na misku se šťávou - ta je totiž taky pěkně horká, takže se do ní ten konec špachtle jen nacvakne a celé se to zvedne, aniž by se člověk spálil, takže manipulace s ní je docela vychytaná. Misku pak dávám normálně do myčky, ale i v ruce by se umyla raz dva, je to jen takový kousek plastu. Tereza

   Vymazat
 10. Dobrý den,
  velmi děkuji za přínosnou recenzi. Dlouho jsem uvažovala jestli Babymoov Nutribaby koupit a nyní už je objednán. Jen jsem se chtěla zeptat, jak se v Nutribaby dají ohřát zmražené příkrmy? Mám je v plastových zásobnících (pohárcích) od Aventu, myslíte, že se budou dát ohřát takhle? Nebo raději ohřívat ve skleničce? Děkuji moc za odpověd.
  S pozdravem Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   klidně v těch VIA pohárcích, to není problém, taky v nich ohřívám. Je samořejmě pro jídlo šetrnější nechat rozmrznout pozvolna (vyndat z mrazáku do lednice den předem a pak v Nutribaby jen ohřát), ale pokud se třeba zapomene nebo to prostě nejde, pak nejprve rozmrazit (s funkcí rozmrazování) a následně ohřát - oboje rovnou ve VIA pohárku. Jen je třeba ty časy vychytat, jak jsem psala v recenzi, ne vždycky to podle návodu vyjde. Tereza

   Vymazat
  2. Děkuji moc. Šlo mi hlavně o to, jestli se to ve VIA pohárku smí ohřívat. Takže ano, což je super :-)

   Vymazat
  3. Mohu ještě poprosit o radu? Která velikost VIA pohárku na příkrmy je nejlepší? Mám 180ml ale uvažuji o pořízení 240ml? Využije se? Děkuji

   Vymazat
  4. Omlouvám se za pozdní odpověď, všimla jsem si vašeho komentáře až teď...
   Ale ono je to stejně asi dost individuální - pro dceru jsem koupila kdysi všechny 240 ml a pro ni to bylo úplně zbytečné, snědla vždy cca půlku, takže jsem je pak začala plnit jen do půlky a zabíraly zbytečně velké místo... Zase jsou ale děti, které jedí mnohem víc. Takže bych asi počkala a přikoupila až dle situace. T.

   Vymazat
  5. Děkuji. Koupila jsem i ty 240ml, tak uvidíme. Pěkný den

   Vymazat
 11. Přístroj jsem díky této skvělé recenzi bez váhání koupila. Čekají nás nyní první příkrmy, tak se těším, jak to půjde "samo".
  Napadla mě ale taková myšlenka...Když vaří v páře a umí ohřívat skleničky, myslíte, že by se v tom dala i zavařit domácí přesnídávka?
  Díky za odpověď!
  Miša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, to je dobrý nápad, domnívám se, že i zavařování přesnídávek v něm půjde, ale sama jsem to nikdy nezkusila. Na přístroji si můžete nastavit jakoukoli dobu, po kterou má být parní hrnec zapnutý, takže stačí vychytat ten čas a mělo by to jít. :)
   Jsem ráda, že vám recenze přišla vhod. Nutribaby mám doba už víc než rok a pořád si myslím, že to je jedna z nejlepších věcí, které pro mimino máme. Teď bych ještě do plusů přidala opravdu snadnou údržbu - skoro všechno jde dát do myčky a co nejde, to stačí jen otřít houbičkou. T.

   Vymazat