sobota 23. května 2015

tip na výlet / Galerie umění pro děti
Malá galerie v centru Prahy určená dětem od 2 do 13 let. 
To je GUD. Už jste tam byli? Jestli ne, určitě se zajděte podívat na právě probíhající výstavu SOUND OF COLORS newyorkského umělce Shaloma T. Neuman, která probíhá ještě do 30.5.2015!

"V Galerii umění pro děti GUD je všechno naopak. Děti jsou těmi nejdůležitějšími návštěvníky, ale i specifickými "partnery" umělců a "spolutvůrci" exponátů. Vystavená díla totiž nemají definitivní podobu. Umělci od počátku koncipují pro tuto galerii svá díla tak, aby na nich děti mohly dále aktivně pracovat, prožily si použitý materiál, zkusily si výtvarnou techniku, rozvíjely náměty svou fantazií, intenzivně zapojily všechny smysly."

Konkrétně na výstavě Sound of colors na vás všechna vystavená díla díky čidlům pohybu mluví, zpívají, houkají či vydávají jiné zvuky, kdykoli kolem nich projdete. U některých si Lola i zatancovala :)Jedna z místností je určená výhradně pro tvorbu dětí, je zde veškerý materiál k tvoření a fantazii se samozřejmě meze nekladou - díla dětí zde pak najdete také vystavená.A tady je jedna tajemná místnost... Prý co si v ní nakreslíte, to se vám pak splní... Mr. Happy s Lolinkou namalovali prasátka. Tak to jsem teda zvědavá, co nás čeká :-D
Akorát mě mrzí, že jsme byli celou dobu v galerii úplně sami. Myslím, že kdyby se sešlo dětských návštěvníků víc, byla by to ještě větší sranda. Tak třeba na příští výstavě potkáme někoho z vás! :)

4 komentáře:

 1. No to je moc hezká galerie. Vůbec o ní nevím. Koukám, že Lolinka si to užila:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Uz strasne dlouho se tam s malou chystam.Ted jste mne navnadila jeste vic.Mam taky doma dvouletku.Myslela jsem ze je spis prostarsi deti.Tak myslim ze zitra bychom mohly vyrazit ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen ty workshopy, co tam dělají, jsou až od 5 let. Ty bývají v týdnu, ale o víkendu a ve středu odpo je otevřeno pro veřejnost a u galerie mají psané, že je od 2 let - což teď už můžem i potvrdit, Lola se tam dobře pobavila. Určitě půjdeme i na příští výstavu. Taky jsem dlouho čekala, až doroste do toho správného věku, aby ji to tam bavilo :)

   Vymazat
 3. Díky za tip! Určitě tam prcka vezmu!

  OdpovědětVymazat