pátek 22. května 2015

new in / stavebnice ZOLO
Asi před necelým měsícem jsem psala o své první spolupráci s kreativním hračkářstvím Kidtown. No a protože to byla spolupráce zajímavá a úspěšná, rozhodli jsme se v ní pokračovat a já proto zavádím na svém blogu novou rubriku "new in". V téhle rubrice se budou objevovat hry, hračky a dětské knihy z celého světa, které mi připadají zajímavé či kreativní a proto jsme se rozhodli, že by o ně ani české děti neměly přijít. Pokud vás pak zaujmou, můžete je sehnat v českém obchodě Kidtown. 

Jsem z téhle pracovní příležitosti vážně nadšená. Můžu totiž celkem výrazně ovlivnit různorodost hraček dostupných u nás v ČR. Myslím si totiž, že u nás ten výběr vážně není slavný.

Hraček a her mám už pro vás připravených několik, některé jsou už na cestě, u jiných se dojednávají podmínky dovozu... Ale jedna už je tady! A já jsem šťastná, že právě stavebnice ZOLO to zvládla do Čech jako první a je tedy prvním článkem nové rubriky!


Designéři Byron Glaser a Sandra Higashi se rozhodli vytvořit nejbláznivější hračku vůbec!
Úplně první 55-dílný ZOLO set byl představen světu už v roce 1986 v Muzeu moderního umění v New Yorku, kde získal ocenění za nejlepší nový design.
O 20 let později se o ZOLO stavebnici objevila i zmínka v knize "100 Years of the Power of Play" společně s dalšími známými a velmi vlivnými hračkami.

Dnešním cílem stavebnice ZOLO je stále totéž - kreativita bez hranic a svoboda hry. 

Hra podporuje jemnou motoriku, představivost, tvořivost a rozvíjí fantazii. Větším dětem také nahradí různé balanční hračky, protože je při sestavování příšerek třeba přemýšlet o správném vyvážení, aby výsledná příšerka byla schopná třeba sama stát. Nicméně je to rozhodně hra pro celou rodinu. Můžete třeba uspořádat rodinné klání o sestavení nejhezčí příšerky.

V Kidtownu teď můžete sehnat téměř všechny dostupné sety (dnes už se jedná prakticky o sběratelskou hračku, všechny sety jsou navzájem kombinovatelné, můžete si tedy postupně nasbírat opravdu velkou stavebnici) a objevují se dokonce stále nové kompatibilní sety, kterými je možno i později svou sbírku doplnit.

Doporučený věk je 5 a více let, nicméně každý rodič samozřejmě sám ví, kdy je jeho dítě na takovou hru zralé. Lola zatím sama nic moc nepostaví, ale moje příšerky ji vždy velmi pobaví a několik jsme jich postavily společnými silami. 

Tady mi Lola radila, co mám kam připnout a pak sama vítězoslavně příšerce dala druhý pár očí na zadek :) Je na ni patřičně hrdá a říká jí "žirafa".

Takže bych vám ráda všechny tyhle krabičky představila blíže, abyste se mohli - pokud vás stavebnice také zaujme - snáze rozhodnout, který je pro vás ten pravý :) Každý set obsahuje jiné stavební dílky, ale v úplně každém najdete několik velkých a menších dílů, několik tyček, očí a placatých pěnových dílů.


***


V tuhle chvíli největší dostupný set obsahující 67 různých stavebních dílků. Na krabičce taky najdete "ruletu", kterou můžete točit a skládat dohromady dílky, které na ní padnou. Taky se můžete inspirovat příšerkami vyobrazenými kolem dokola na krabičce. Nebo samozřejmě nechat prostor jenom svojí vlastní fantazii: 
***


Velký set o 48 zajímavých dílech.
***


Sada o 30 černých, bílých a černobílých dílech. Jsou určené/vhodné k vlastnímu dotvoření, uvnitř najdete letáček o tom, čím vším je možné je domalovat či dotvořit dle vlastní fantazie. Mně osobně se ale opravdu moc líbí i černobílé.


***


Miniaturní Zolo stavebnice na cesty - i s cestovní krabičkou. Maličká sada obsahuje taky karabinu, protože se z dílků dá postavit třeba ozdoba na batoh.


***


Pět různých kreativních setů, každý se svým názvem, každý o 25 dílech k sestavení spousty různých příšerek.*


*


*


*


*


***


13 komentářů:

 1. Tak to je teda úžasná věc! A těch obludek, co z toho může vzniknout! ... jistojistě chci jednu pro sebe! ;o)
  Krásný den,
  Luci.Je

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, u nás doma si z ní taky zatím stavím převážně já :-D I když Lola moc ráda alespoň asistuje, než doroste do věku, kdy si sama zvládne nějakou příšerku postavit :)

   Vymazat
 2. Hezký článek, podle fotek produktů bych si představila stavebnici menší, překvapily mě pak fotky s Lolou:-) Stavebnice je opravdu moc pěkná, škoda jen, že velkou část peněz asi schramstne práce designérů, protože cena se mi zdá příliš velká i na plast atestovaný vyráběný mimo Asii (je to aspoň skutečně vyrobeno mimo Asii?).
  Celkově mají Kidtown zajímavý výběr hraček, ale pro mě nedostačující popisky. Pokud jsem mimopražská a jsem odkázána pouze na e-shop, očekávala bych krom fotografií dodaných od výrobce buď link na nějaká videa na youtube, podrobnější popis, fotky v reálu atd. Nebo u tebou recenzovaných výrobků proklik k tobě na blog. Myslím, že by to prodeji pomohlo. Píšu to sem, když už spolupracujete:-) Mrzí mě, že do obchodu se na vlastní oči těžko kdy podívám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, díky moc za feedback, určitě předám do Kidtownu. Je to projekt zatím ve vývinu a v začátcích, takže je zpětná vazba důležitá - určitě je možné psát ji i sem, dostane se do správných rukou :)
   A ano, jak už to tak u těchto hraček bývá, jsou kvůli designu dražší - i to je pravděpodobně důvod, že se nikomu nechce zkusit je dovážet do ČR. Já ale věřím, že se najde pár lidí, kterým za tu investici stát bude a že se vyplatí začít sem dovážet něco trochu jiného - už jen kvůli možnosti volby a většímu výběru :) Jinak design je americký, výroba už byla předána do Asie, ale atesty samozřejmě hračka i materiál má. Dnes je bohužel dost těžké najít něco opravdu zajímavého, co by se ještě ke všemu kompletně vyrábělo třeba v Evropě... :/

   Vymazat
 3. Teda ta je! Me se líbí moc, pro me, Ferda by to asi jeste fakt neocenil :))

  OdpovědětVymazat
 4. Je krásná, a rozhodně bych o ní později přemýšlela, nicméně ta cena je fakt poměrně vysoká, pokud by se člověk nechtěl spokojit jen s malým setem... Každopádně díky za tip, vidím prvně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi jasné, že vyšší cena odradí spoustu lidí. To je tak se vším, někomu se do toho bude chtít investovat, jinému ne... Na druhou stranu si říkám, když to srovnám třeba s Duplem (které je super, ale není tak originální), je ta cena dost podobná, takže mně osobně to tak zlé nepřijde. I když by samozřejmě bylo příjemnější, kdyby se to dalo pořídit levněji :)

   Jinak budou v mém výběru ale hračky různých cenových kategorií, takže kdo se neinspiruje dnes, věřím, že najde svojí srdcovku později. :)

   Vymazat
 5. Ježiš to je parádní...to snad pořídím Kubovi (manžel) :D už aby byly nějaké narozky a Vánoce :D

  OdpovědětVymazat
 6. Cena je fakt hodně vysoká, ale líbí se mi, možná později zainvestujeme - do té černobílé, ta se mi právě také líbí nejvíce a jen tak... :) Al.

  OdpovědětVymazat
 7. To je vtipný! Ale úplně nevím, jestli bych zrovna tohle malému pořídila..

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to je kouzelné. Ty sestavené postavičky vypadají jako by vypadly z nějakého filmu od Tima Burtona, až budu mít mrňouse rozhodně stavebnici pořídím. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi přesně psala kamarádka na FB, že vypadají jako postavičky od Tima Burtona! :)

   Vymazat