středa 13. května 2015

látkovky / Bamboolik SIO


Pokračujeme v recenzích na látkovky :)
U mojí první recenze na Petit Lulu SIO complete několik z vás poptávalo porovnání SIO od Petit Lulu a od Bambooliku. Tak tady ho máte.


Že jsou Bamboolik dobré, kvalitní pleny, vědí asi všechny a netřeba se o tom sáhodlouze rozepisovat - některé jejich produkty vyhrály i ocenění Plena roku. Vyhnu se tedy subjektivní recenzi a zaměřím se spíš na její popis a porovnání s jiným SIO systémem, což vám pak může pomoct rozhodnout se nejlépe samy.


Bamboolik SIO se skládá ze svrchních kalhotek a savého jádra, které se do nich nacvakává na patentky. Savé jádro si můžete vybrat buď kojenecké, nebo batolecí - větší a savější (to máme my).

Svrchní kalhotky jsou takřka dokonalé. Mají flísové okraje, ke kterým jsem byla vždycky skleptická, ale potom, co jsem je poprvé zkusila na Petit Lulu na ně nedám dopustit - opravdu se tím výrazně sníží počet zbytečných otlačenin.
Kalhotky mají kolem nožiček dvojité gumičky - křidélka, které nedovolí prakticky žádné protečení a navíc se díky nim dají použít i na jakékoli kalhotkové pleny - to se dají samozřejmě i svrchňáčky bez křidélek, ale dle mé zkušenosti pak často protékají.


Vnitřní batolecí plena se skládá z velkého savého jádra, které pokryje téměř celou plochu svrchňáčků a nacvakává se do nich pomocí patentků. Na něj ještě přijde nacvaknout dlouhá vkládací plena. Takto vznikne velmi savá plena vhodná i pro batolata na ven.

Plenka patří mězi velmi štíhlé plenky vhodné pro hubené nebo malé děti, takže Lole bezvadně sedí a umím si jí představit i na malá miminka - pro ně existuje kojenecká vnitřní plena.

Celkově není dle mého názoru plence co vytknout :) 

***

A teď tedy k porovnání s Petit Lulu SIO complete:

1) Zásadní rozdíl - Petit Lulu je opravdu o hodně větší. Řekla bych tedy, že pro větší/baculatější děti je vhodnější PL, pro menší/hubenější bych volila Bamboolik.

2) Svrchňáčky od Bamboolika jsou použitelné bez problémů na kalhotkovky. Od PL sice v podstatě také, ale kvůli chybějícím křidélkům (které má ve svém systému PL až na savém jádru) je zde větší riziko protečení (při použití jiného než PL SIO systému).

3) Na druhou stranu ale díky tomu, že má PL savé jádro s křidélky, zůstanou většinou i při "větším průšvihu" svrchní kalhotky nedotčené. U Bamboolika už to často schytají :) Což mně samotné v podstatě nevadí, protože svrchňáky peru velmi často, ale plno lidí je nechává jen "vyvětrat" a pak bych řekla, že PL vydrží (mohou vydržet)  bez nutnosti praní déle.

4) PL má na výběr větší množství vzorů a dle mého soukromého názoru jsou pěknější, ale to je takový trochu povrchní rozdíl :)

5) Jeden celý systém (svrchňáky + savé jádro) vyjde u obou značek téměř na stejnou sumu. Při nákupu více kusů vnitřních plen na jedny svrchňáky vyjde však Bamboolik o něco málo levněji.

***

Obě plenky máme moc rádi - hlavně proto, že SIO systém obecně je perfektní pro štíhlé děti a neomezuje je v pohybu, a i přesto může při dobře vymyšlené pleně hodně nasát.
Pokud budu nějaké SIO pleny kupovat později i pro další miminko, budu pravděpodobně volit na začátku spíše značku Bamboolik (pokud teda budeme mít zase takového hubeňoura, jako je Lola), ale později stejně krásným vzorům od Petit Lulu určitě neodolám :)

***

Plenku máme odsud:

20 komentářů:

 1. Naprosto souhlasím...hezky sepsané!...z Bambooliku mám stejné dojmy...Pro hubeňoury jsou super :) ...i když na novorozence byly taky obří...
  No pravda...vzhledově to zrovna není terno ...škaredé nejsou, ale krásné taky ne :(....ale co...je to jako u auta...na barvu to nejezdí :)


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, já spíš tíhnu i u těch plenek k těm "pěknějším", takže jsem téhle značce dlouho odolávala, ale nakonec jsem ráda, že jsem je mohla vyzkoušet :)

   Vymazat
 2. Já tedy s Bamboolikem mám výborné zkušenosti pouze s tou svrchní PUL plenkou. Ta krásně sedí přes všechny typy plen i jiných značek. Ale jinak moc spokojená nejsem. Vnitřní savé jádro po několika praních strašně ztvrdne. A nepřipadá mi, že by plenka působila na dítěti štíhle. Na štíhlé dítě ano, ale zadeček dělá dost velký :-) U mě na plné čáře vedou SIO Anavy Easy. To jsou pro mě pleny No.1 Dělají maličkatý zadeček, krásně sedí, neprotékají.. :-) A Bamboolik AIO je vůbec hrůza, ale o té tu řeč nebyla...
  Každopádně, článek krásný, i krásně nafocený, ale takto krásně hebká a savá ta vnitřní vložka po několika vypráních bohužel není. Ale je to o bambusu známo, že prostě ztvrdne, s tím se asi moc dělat nedá..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nám právě díky sušičce zůstávají skoro všechny plenky pěkně měkké i po dlouhé době - ale vím, že jinak dost tvrdnou, ale to skoro všechny plenky. Jinak nám právě zase protékají Anavy (velurové kalhotkovky), každému dítěti prostě sedí něco jiného, no... Anavy Easy jsem ale ještě nezkoušela, tak určitě taky vyzkoušíme, díky za tip :)
   Velké zadečky mi u těch plenek ani nevadí, já si zase musím spíš dávat pozor na ten prostor mezi nožičkama, protože Lola s některýma plenkama divně chodí. Ale zrovna Bamboolik Lole velký zadeček ani nedělá, ale ona už je velká, tak na ní už velký zadek nedělá skoro nic :-D

   Vymazat
  2. V té Anavy Easy právě vypadá občas, jako by měl papírovku :-) Fakt maličká, jsem s nimi maximálně spokojená! Ostatní Anavy už taky trošku pokulhávají, právě ty kalhotkovky taky zrovna nechválím, používala jsem je spíš na noc. Ale ty Easy mi hodně vyhovují, možná jednu zkuste, třeba budeš taky nadšená..
   S tou sušičkou to mě nenapadlo, to musí být super!

   Vymazat
  3. Dobrý den, Anavy nemá SIO, alen jen AIO ne? Aspoň jsem to na jejich webu nenašla.... tam pak zase déle trvá schnutí ne? A opotřenovává se PUL častým praním... Tereza

   Vymazat
  4. Mně přijdou úplně skvělé Pastelky - jak systém, tak savost... Ale prostě Lola v nich chodí jako kačer, jsou na ni hrozně široké mezi nohama...:/ Jinak by to pro mě byly úplně nejdokonalejší pleny (ale zase jenom díky té sušičce, když jsme "na prázdninách" u našich a sušíme na vzduchu, tak jsou taky po pár vypráních jak prkna...). Takže se pro Lolu snažím kupovat hlavně plenky štíhlé mezi nohama, jenže dost často je to na úkor savosti, což je u dvouletýho dítěte peklo. Anavy Easy ještě teda určitě vyzkoušíme! :) Já se právě trochu s těma Anavy zklamala, jak s tou velurkou, tak se svrchňáčkama (nevím, jestli to mají všechny - mám od nich jedny a nemají ty vnitřní křidélka, které Lola prostě potřebuje, aby nic neprotékalo...). Ale zas plno lidí je vychvaluje do nebe, je to fakt o tom, jak co komu sedne.

   Sušička je super, ani se v ní ty pleny nemusí sušit pořád, stačí je tam dát jednou za měsíc a zase krásně změknou :)

   Vymazat
  5. Dobrý den, aha, tak to nevím - počkáme, co napíše Verča, ta je má doma :) Ale koukám teď zběžně na fotky na internetu a vypadá to, že svrchní u nich nejsou jen PULky, jsou pošité nějakým flísem, takže by se asi musely prát po každém použití - je to tak Veru? T.

   Vymazat
  6. Je to tak, musí se to prát vše a navíc to má dost špatnou savost. U nás vydrželi na měsíčním kojenci asi hoďku a pak provlhly. Evča

   Vymazat
  7. Co se týče zmíněných bamboolik kapsovek, tak znám lidi, kteří na nich plně látkují :-) Pro mě je spolehlivější SIO díky křidélkům, ale jsou lidé, kteří jdou po jednoduchosti a pak dostatečně vycpaná kapsovka jim jednoráz nahradí.

   S tvrdostí to tu bylo řečeno. Kdo má tvrdou vodu a nemá sušičku, tak bude mít problém se vším. Trochu pomůže pleny při skládání promnout (jakékoli tvrdnoucí)

   Vymazat
 3. Děkuji za recenzi, ale jsem teď na vážkách:-). Potřebuju doplnit výbavu, tak jsem přemýšlela o SIO a víc se mi taky líbí PL. Jenže syn je ještě drobek (4m, korigovaně 2, teď cca 3900g) a jestli ty PL jsou moc široké:-/. Nemohla bych Vás poprosit a nezměřila byste prosím mezi nožkama šířku obou (i kdyz Bamboolika máte batolecího, ale svrchní prodávají stejně je jeden typ ne? A u PL vůbec se u menších dětí dává jen ta základna, která je nejširší?). Tak nevím, jestli jít do kalhotkovek nebo máme jednu s chobotem od Katyvbaby - ta dělá krásně malý zadek (aspoň neleží tolik z kopce :-). Čtvercovky s vkládačkou už mě neba ani na doma :-D. Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terko, momentálně mám oboje ve špíně :-D Zítra budu prát a pak vám vše oměřím a napíšu rozměry tady do komentu. Jinak mezi nožičkama jsou úzké i PL, respektive jsou měkkoučké a zmáčknou se. Ale jsou širší kolem pasu a také o dost vyšší - změřím vám u nich i nejužší možný obvod pasu a další rozměry, abyste si to mohla doma na synovi oměřit, které pro vás budou lepší :) T.

   Vymazat
  2. Děkuji moc:-).

   Vymazat
  3. Takže píšu rozměry:
   šířka mezi nožkama - B: cca 15 cm PL: cca 17 cm
   výška sedu (největší) - B: cca 20 cm PL: cca 22-23 cm
   nejmenší obvod - B: cca 30 cm PL: cca 32 cm (u obojího ale v "klidném" nenataženém stavu, takže je lepší, když má dítě obvod pasu o něco větší)

   PL jsou prostě takové větší, volnější... Ale některým baculatějším dětem můžou taky určitě sedět brzy. Záleží na proporcích.
   PL má savé jádro rozložitelné na 2 díly, takže na menší děti nemusíte dávat oba dva, případně je možné místo dlouhé vkládačky dát jednu jakoukoli krátkou. U Bamboolika je pro malé děti kojenecký vnitřní plena, ale myslím, že ta batolecí by mohla klidně fungovat stejně, jako vnitřek u PL. T.

   Vymazat
  4. Děkuji moc. Baculatější není náš Eda teda určitě (zatím?) :-D. Dnes 4kg v necelých 4 měsících a 2 korigovaných... Tak těch 16-17cm mezi nožičkama má i jedna kalhotovka od Katyv, co máme doma.. a jde to.. i když jsem jí zatím dávala jen přes noc:-).
   Ale Petit Lulu se mi tak nějak líbí víc (jo, je to i o té estetice, když už je s tím látkováním práce - a ne že ne:-). Asi zkrátka koupím něco na zkoušku a uvidíme..

   Jinak k té Anavy easy - právě dorazily zkušební vzorky - je to asi trochu podobné SIO, protože jsou svrchní (a uvnitř je skutečně flís) a v nich patentky na vkládačky.. je k tomu dlouhá a krátká. Ale ty vkládačky jsou poměrně úzké, oproti jiným - což je dobré asi na tu chůzi, ale ne na savost...

   Tereza

   Vymazat
  5. Každopádně se tyhle plenky neztratí, když je vezmete na zkoušku. Kdyby teď byly moc velké, určitě je využijete později. Ty PL jsou fakt hodně veliké, ale zase dokud dítě leží, tak to asi ani tak moc nevadí (tuto zkušenost ale ještě nemám, s Lolou jsme opustily papírovky až v 1 roce :)
   Většina lidí asi estetiku plínek neřeší, ale já teda jo :-D Baví mě to pak totiž víc :)

   Vymazat
 4. Tak cenově výhodnější je Petit Lulu jen když se koupí ten komplet. O 10 Kč. Ale když si koupíte svrchňáky a dvě jádra na zkoušku tak u PL to vyjde 359 + 769 = 1128 a u Bambooliku 365+549 = 914 Kč. A to bych už jako takový malý rozdíl nebrala. Pokud se nakoupí více, tak už je to dost peněz :-) Mě osobně na PL vadí zrovna ty flísová křidélka zevnitř a dvojitá základna. Zákonitě se mi dítě pos... vždy do PL když jsem jí je dala a já to pak musela vypírat (to jílovité bláto :-D) ze všech těch vrstev a stran. A že to bylo lepivé a nešlo to dolu :-D Fakt zákon schválnosti, proto mi doma spíše leží ve skříni. Evča

  OdpovědětVymazat
 5. Ähoj, mohla bych se zeptat. Je možné nacvaknout Sio jádro z Bamboliku do svrchních kalhotek Petit Lulu ? Mám dvoje svcrchní Petit Lulu, dáváj je zatím hlavně na kalhotovky, ale chtěla bych dokoupit sio jádra a našla jsem výhodný inzerát jen na savá jádra od Bamboliku. Děkuji. P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, šla jsem to hned zkusit a ano - savá jádra Bamboolik jdou nacvaknout i do svrchňáků Petit Lulu. :) T.

   Vymazat
  2. Díky moc, jste moc milá. Hezký den. Pavla

   Vymazat