sobota 30. května 2015

hračky, které nás baví / magnetické bludiště na cesty


Cestovní hračky jsou pro nás aktuální téma, protože Lola už se nenechá jen tak oblbnout tabletem s pohádkami a cestování je tím pádem občas trochu náročnější.
Najít ale pár dobrých a funkčních cestovních hraček je docela umění. Zábavných a zároveň "kompaktních", ze kterých jen tak nemůže něco padat, válet se po podlaze auta zatímco dítě na vás ječí, abyste mu ztracenou kostku/kuličku/jánevímco okamžitě podali :-D

My jsme nedávno narazili na tohle magnetické bludiště, které splňuje všechny požadavky. Chtěla jsem vám ho dneska nafotit v akci přímo v autě, ale nějak se mi to focení za jízdy nedaří (ačkoli neřídím), takže alespoň pár fotek z domova.

Máte nějaké další tipy na zábavné cestovní hračky pro dvouleťáky?

Magnetické bludiště značky SCRATCH je taková dřevěná tabulka s průhledným plastovým krytem, plná malých magnetických kuliček. Vně tabulky najdete na provázku připevněné magnetické pero. Princip je asi jasný. Malé děti mohou perem pohybovat kuličkami bludištěm mezi zvířátky a dostávat je tak do jednotlivých nor. 
Starší děti se mohou dokonce snažit kuličky rozdělit podle barev (různé barvy kuliček = barvy nor). Tenhle úkol už je docela složitý i pro dospěláka, protože kuličky u sebe drží, je třeba je nejdříve oddělit a po jedné dopravit ke správné barvě. Nezdá se to, ale není to vůbec jednoduché :)

Podělte se v komentářích o další tipy na zábavné a bezproblémové cestování s malými dětmi!

6 komentářů:

 1. Paráda, skvělý tip, který si rozhodně pořídíme, cestování je u nás složité a my dospěláci ho tak milujeme :) Já slyšela super recenze na výrobek z Tchiba, který teď ale v nabídce nemají - pořád však věřím, že se zase objeví - hledej na googlu (obrázky) pod klíčovým slovem "Sada obrázků na hraní na magnet"

  OdpovědětVymazat
 2. já vybírám tedy mnohem levnější hračky a při dlouhých cestách v autě zabaví cik cak máme tento z kamenného obchodu za 30 kč http://karetni-hry.heureka.cz/cik-cak-18-listu-pat-a-mat/ dělají i jiné pohádkové postavičky.
  A pak toto to je zábava na hodně dlouho, jen jsem dokoupila ve vše za deset a dvacet magnetickou tabulku na kterou vše hezky vyskládám a opřu mezi sedačku a kapsář.https://www.google.cz/search?q=magnetick%C3%A9+cestov%C3%A1n%C3%AD+tchibo&biw=1242&bih=566&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=daNqVaeUL4WvUeOtgsgB&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=WfO_4P4BEp8LjM%253A%3BZsLCFHckyYUbdM%3Bhttp%253A%252F%252Fws2-media3.tchibo-content.de%252Fnewmedia%252Fseo%252Fed7e15cebc7dc9e0%252F.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tchibo.cz%252Fmagneticka-obrazkova-skladanka-p400032202.html%3B553%3B471 sehnala jsem ve výprodeji asi za 180 kč :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jejda to je krááááááásné. Ale ta cena, to je mazec :-( Našemu skoro dvouleťákovi zatím bohatě stačí výhled z okna, takže hračky do auta naštěstí nemusíme řešit.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to bludiště nemá chybu! Díky za tip! :-)
  Jinak, u nás je cestování kupodivu pohodové. Kouká z okna a nadšeně křičí při každém kamionu/bagru/traktoru/autobusu... Nejraději jezdí vyšším autem, odkud má lepší výhled než třeba z Octavie...

  OdpovědětVymazat
 5. Neumím si představit, jestli by to mé dítě bavilo, ale nebyl by asi až takový problém to vyzkoušet, levnější (i když ne tak hezkou) variantu mají ve Sparkys http://www.sparkys.cz/magneticke-bludiste-auto-1 :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Přidám svou zkušenost s podobnou hračkou - inspirována tímto článkem jsem koupila magnetické bludiště od Delta-Sport, ale je to tragédie. Nejen že nejde použít v autě (magnet je příliš slabý, takže funguje jen na vodorovné ploše) ale hlavně ten provázek je příliš krátký a do nejzazšího chlívečku dosáhne jen za použití síly. Takže dvouleťák se u toho tak akorát rozčiluje :-( Škoda - očividně by ho to bavilo...

  OdpovědětVymazat