pondělí 20. dubna 2015

jak to všechno, prosimtě, stíháš...


Naše facebooková stránka dneska dosáhla milníku 1000 fanoušků. Mám z toho ohromnou radost a všem vám tímto děkuji za podporu a přízeň!

Tenhle blogerský milník mě tak trochu donutil přemýšlet a bilancovat nad tím, co se za ty necelé dva roky blogování vlastně všechno stalo, změnilo a jak jsem se k tomu všemu vůbec dostala...
Taky toho trochu využívám, protože nevím, kdy přesně můj blog slaví narozeniny. Hned z několika důvodů, které vysvětlím. Vím ale, že kolem termínu mého druhého porodu to budou dva roky, kdy jsem intenzivně začala blogovat o mateřství. Lole byly tehdy dva měsíce.

"Jak to všechno stíháš" je nejčastější dotaz mých přátel i mých čtenářů.
Jestli čekáte, že vám na tuhle otázku teď odpovím, tak vás bohužel ale zklamu, protože já vlastně ani pořádně nevím. Blog vznikal a rostl společně s Lolinkou. Než přemýšlet nad tím, jak to všechno stíhám, si spíš ani neumím představit, že by to vůbec bylo jinak.

Blog - resp. doménu - mám už ale mnohem víc než dva roky. Dřív jsem ho totiž používala na občasné krátké zprávy týkající se mého tehdejšího obchůdku a značky, pod kterou jsem šila oblečení a vyráběla doplňky - Madame Coquette.

Pak se narodila Lola, tvorba a obchůdek šly trochu stranou a já jsem začala mít jiné starosti. Po úspěšném skončení šestinedělí mi ale mateřská začala být málo a tak jsem na popud několika maminek ve svém (většinou virtuálním) okolí začala psát blog o mateřství. Jelikož jsem neměla v blogování velké ambice a bylo mi líto mojí zaregistrované domény, začala jsem pro ně psát tedy jako Madame Coquette - jménem, které mi už tolik let náleželo společně s mojí tvořící značkou (ano, tenkrát dávalo trochu větší smysl, ale postupem času jsem si na něj tak zvykla, že si jiný název svého blogu už ani neumím představit).

Mnoho se toho stalo za ty dva roky.
Blog postupně získával přirozenou cestou víc a víc fanoušků a vznikala kolem něho příjemná komunita maminek s podobným vkusem. 

Taky se za tu dobu blogu stala jedna velká rána, kterou možná někdo z vás zaregistroval, když z minuty na minutu zmizely z celého blogu všechny fotky. Musím se přiznat, že v tu chvilku jsem měla jedny z největších nervů za ty dva roky - hlavně proto, že to byla celé moje chyba, kdy jsem změnila nastavení alba fotek vázajícího se k blogu, čímž jsem omylem nenávratně všechny fotky z blogu vymazala, protože se (dle vysvětlení Mr. Happy) kamsi přeuložily a nešly dát zpět.
Strávila jsem pak skoro celou noc zpětnou rekonstrukcí celého blogu. Bylo to příšerné a bohužel jsem stejně o spoustu starších článků přišla - včetně těch úplně prvních - protože se mi k nim už nepodařilo dohledat fotografie a bez nich mé články prostě většinou nedávají moc smysl.

Asi tak před půl rokem se taky začaly ozývat první obchody, které chtěly s mým blogem navázat partnerství. Tahle partnerství si ale pečlivě vybírám a jen tak někomu na spolupráci nekývnu.

Nicméně se tím z mého koníčku pomalu stává v podstatě práce. Práce, která mě nesmírně baví, která otevírá dveře novým možnostem v mém životě a dovoluje mi dělat to, co miluju.

Nesmírně vám všem - mým čtenářům a fanouškům - za tohle děkuju.

A jak to teda všechno stíhám?
Nu, Lola tu kolem mě běhá polonahá s punčocháčema na hlavě, na stole mám hrnek od čaje ze snídaně vedle nedojedeného rizota z oběda, na zemi koš s prádlem, který by chtěl poskládat a uklidit a v emailové schránce několik vlajkou označených emailů, na které budu odpovídat, až Lola odpoledne usne. Té jsem pustila na tabletu Příběh tygra, abych mohla dopsat tenhle článek, ale už jí to přestalo bavit, takže si s ní zase letím hrát.
A já mám na hlavě taky punčocháče, to naštěstí nevidíte. 
Mám plno práce a na chvíli se nezastavím. Protože to tak chci. Protože žiju život právě tak, jak jsem ho vždycky žít chtěla.


DĚKUJU! 

15 komentářů:

 1. Jsem mor ráda, že blogguješ, tvoje články mne jednak baví, jsou inspirující, poučné a vůbec. Prostě jsem ráda, že tu tvůj blog je, i když mi občas ´"hneš žlučí", když zveřejníš něco, k čemu jsem se zrovna chystala sednout a sepsat! :-D Ale alespoň to mám bez práce, že :-)
  Opravdu a zcela vážně DÍKY!

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím s ProprePiaf a taky moc gratuluju!

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluju!!! Jste úžasná. Děkuji! <3

  OdpovědětVymazat
 4. 😍😎 bloguj dál, tvůj blog mám nejraději ze všech co sleduju.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc gratuluji k tolika fanouškům. Přeji Vám jich ještě spoustukrát tolik a hlavně s psaním nepřestávejte. Pokaždé se moc těším na Vaše články a už jste nás ve spoustě věcí inspirovala. Například s radostí třídíme barvy do krabičky od Pickwicku a na cestě k nám je nepomalovaná matrjoška :-). Taky se moc těšíme na Vašeho chlapečka, až budeme moci čerpat klučičí nápady. Kateřina

  OdpovědětVymazat
 6. Gratuluju, a přeju spoustu "času" do dalších článků a pro seberealizaci! Chodím k Vám ráda! L.

  OdpovědětVymazat
 7. Teri, moc gratuluju, tvuj blog je skvelej, patri mezi moje nejoblibenejsi, ve spouste vecech me inspiroval a za to moc dekuju. Preju spoustu dalsich fanousku a ctenaru. Tereza H.

  OdpovědětVymazat
 8. Přidávám se k nadšeným fanynkám. Děti už mám sice větší, než je Lola, ale i tak je tvůj blog moje krevní skupina a jeden z mála, který pravidelně čtu. Děláš to moc dobře, ať se ti daří i dál.

  OdpovědětVymazat
 9. K tvému (pokud ti můžu tykat) jsem se dostala zhruba před rokem kdy moje princezna oslavila rok a ta tvoje se k tomu chystala. Nejsem ten typ který píše do diskuzi, chatuje a jinak se vyjadřuje online, já jen pozoruji, vnímám a nechávám se inspirovat.Blog se mi od začátku moc zamlouval, zaujali mě krásně fotky, čistý a jednoduchý design webu a typy na originální dárky pro to naše zlato co máme doma.A brzo k němu přibude další zlato na které se moc těším. Přeji aby blogovani ti bylo pro potěchu jako doteď a dařilo se ti, aby Lola rostla do zdraví a krásy a malý indián taktéž.

  OdpovědětVymazat
 10. Mockrát vám všem děkuji - vážně si vašich komentářů a přízně neskutečně vážím! Tereza

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Terezka, napriek generačnému rozdielu sa tu vždy cítim veľmi fajn....zbieram tu inšpiráciu nielen kvôli mojim vnúčatkám, jednoducho čerpám "nový vietor".
  Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji, jsem moc ráda, že si tu každý najde své! :) Tereza

   Vymazat
 12. Mám tvůj blog hrozně ráda a ráda sem chodím, takže jen tak dál, už mnohokrát jsem se inspirovala a určitě ještě budu, držím palce, ať se stále daří a celé rodině přeju hodně štěstí, zdraví a spokojenosti!

  OdpovědětVymazat
 13. Taky k Vám chodím čerpat inspiraci a tak se podívat na to, co zrovna děláte. Ať se Vám stále daří. PB.

  OdpovědětVymazat