pondělí 16. března 2015

malé velké přípravy V. / vzhůru na safari


Lolinka má svojí odpolední půlnoc a tak mám zase chvilku se kochat a těšit na druhátko.Když jsem čekala Lolinku, měla jsem strašně moc času na všechno. Málo co mě do výbavičky v obchodech zaujalo, takže jsem spoustu věcí vyráběla a šila sama. Třeba hrací deku s hrazdou.
Tentokrát to ale prostě nejde. Volný čas chci věnovat co nejvíc Lolince, takže velké projekty musí jít stranou a věci pro druhátko být z obchodů.

No jo... Jenže ono to vůbec není tak snadné. Alespoň pro mě teda ne. 
Že chci deku s hrazdou i pro chlapečka, je mi jasné od začátku, protože Lola tu svou milovala (taky jí dala co proto!).

Nechci ale nic křiklavě barevného, nic přeplácaného, nic, co má na sobě podivné tvory, které ani já neumím pojmenovat, nic na baterky, nic... No... Ale zároveň to musí být zábavné. A milé.

Zkrátím to. Do výběru se nakonec dostaly dvě hrací deky. A jednu z nich už máme teda doma!

ABC Zoo od značky Skip Hop.

Tuhle značku mám mimochodem vážně ráda, i Lola od ní měla jako miminko pár hraček a jejich příbory používá pořád.

Takhle si to představuju.
Příjemné pastelové barvy, milá zvířátka k zulíbání.
Lev má na sobě dřevěné kousátko, opička průhledné chrastítko. Zebra píská, slon chrastí a velryba má místo břicha zrcátko. Zábavy kopec!Součástí je taky tenhle polštářek pod ručičky, pro čas na bříšku.


Hrazda se dá odepnout, když už miminko tráví hodně času na břiše, a hračky přepnout z ní přímo na deku - každá má svoje místo, svou úchytku, kam patří, aby se neztratila. I na samotné hrazdě jsou pro každé zvířátko úchytky dva - ve dvou polohách, které můžete měnit.

Materiál je příjemný a deka tak akorát vyztužená. 
Navíc samotná deka má na sobě plno aktivit - opička na dece má v sobě skryté pískátko, na které stačí zatlačit, sloní uši a ptačí křídla šustí, velryba je z jemného plyše.


Ach. Krása. Jsem spokojená a odškrtávám s hrdostí další položku svého druhého mimi seznamu.

18 komentářů:

 1. Pěkná. Jen co se stalo s tou dekou po Lole, že ji nevyužiješ znova? Nebo byla moc růžová? Já teď na druhé dítko skoro nic nepořizuju, jasně nevím pohlaví, takže případně chlapečkovi něco dokoupím, ale právě to mi přijde dobrý, že u druhého se o to materiálno nemusím tak starat. Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem právě pro Lolu měla všechno takové hooodně holčičí... Neutrální jsme pořizovali jen ty fakt drahé věci, jako kočár atd. A tu deku teda taky docela odrovnala, měla jsem ji ještě schovanou, že kdyžtak použiju znova, ale když jsem jí teď vytáhla, tak mi přišla už hrozná :-D Já jsem si taky původně myslela, že už na druhátko nic moc pořizovat nebudu, ale nakonec mě to zase všechno baví hledat znovu :)

   Vymazat
 2. Zajímavé, u nás to byl postup opačný. U prvního nebyl na nic moc čas (chodila jsem až do poslední chvíle do práce) a zkušenosti. Hodně věcí se dělalo za pochodu a tím, že byla potřeba komplet celá výbava pro miminko, i výdaje byly docela velké. Dost jsem využívala bazárky. Zato u druhého už jsem lépe věděla, co chci, co se osvědčilo a začala jsem víc šít. No a u třetího si občas pořídím to, po čem jsem u starších jen toužila, nebo to poznala moc pozdě:-) Ať prcek pěkně roste a ty se cítíš dobře! Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkujeme! :)
   Já jsem právě s Lolinkou v břiše byla celé těhotenství doma, takže toho času bylo mraky. Celou výbavičku po ní jsem si schovávala pro druhé, ale pak otěhotněla moje drahá kamarádka a já jsem jí s radostí s pár věcmi vypomohla a po Lolince darovala, no a ten zbytek byl většinou prostě ryze holčičí :-D Ale nakonec jsem ráda, mě ty přípravy baví - vlastně by mi asi nakonec bylo i líto, kdybych o ně napodruhé přišla, ráda se v tom vyžívám, obzvlášť teď, kdy už mám celkem jasnou představu o tom, co pro dítě chci. Každý to máme prostě jinak, tyhle věci kolem mimin a těhotenství :)

   Vymazat
 3. mě se deka moc líbí, ale ta cena! třeba je jednou budeš prodávat, až se budu chystat na druhátko ;-) Jo, link na seznam nefunguje a já bych se tak ráda podívala! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No hezké věci něco stojí. Ta druhá vybraná byla ještě dražší :P
   Link na seznam tam být ani neměl, seznam mám jen u sebe, soukromý v PC a postupně, když něco už pořídím, ukládám si to tady: https://www.pinterest.com/madamecoquette/baby-no-2-our-layette/
   a inspiraci si ukládám tu: https://www.pinterest.com/madamecoquette/baby-no-2-on-board-inspiration/

   Vymazat
  2. díky za odkazy!
   No já vím, že krásné věci jsou drahé. Proto si hodně věcí vyrábím, ale on i fajn materiál je hrozně drahý... :-P Třeba na první jsem si hrozně přála merino deku a neodvážila jsem se jí koupit. Příštímu mrněti už jí ušiju... Ale když vidím, že je ta věc potřeba, tak tu cenu i akceptuju. Speciálně u Kibi (a nepochopitelně se zvětšujícího komínu šátků :D Vždycky jsem si říkala, že budu mít max. dva, na střídání. Haha. Mám jich pět a rozhodně nekončím. A to už jeden a jedno nosítko šlo do světa... ) :D

   Vymazat
  3. No právě, že on i ten materiál - pokud má být kvalitní a opravdu hezký - stojí majlant. Plus pak čas strávenej tim šitim a vyráběnim. U Loly mě to hrozně bavilo, ale teď to prostě nedávám. Když spí, tak většinou píšu na blog, nebo dělám prostě jiný potřebný věci kolem a když je vzhůru, radši s ní jdu do parku, než abych jí "uklidila" k televizi a šla šít, že jo...
   Ale já to mám taky tak, když se mi něco líbí, tak mi těch peněz vůbec líto neni. Radši než ušetřit a koupit něco, co mi pak bude vadit, jak to vypadá :-D Navíc ty dětské věci většinou pak zase poslouží někomu dál, buď je prodám na bazaru nebo daruju nějaké těhotné kamarádce.
   No a šátky... Na Lolu jsem jich měla postupně asi 6. Nechala jsem si teď na druhé z nich jenom elastik a dokoupila jeden Didymos. A Kibi máme no. A končim. Doufám :-D Protože u Loly jsem ty šátky v žádnym případě nevynosila. Ale zas ty šátky - když se kupujou kvalitní - tak se pak i zanošený prodaj na bazaru s minimální ztrátou oproti investici.

   Vymazat
  4. Když já zatím neplánuju u druhého končit, takže tu všechno syslím a posílat speciálně šátky dál do světa je mi nějak velmi proti srsti, nosím už 15 měsíců, takže jsme toho spolu přožili dost ;-) Jenom teda elastik šel, plánuju si místo něj příště koupit něco hedvábného :-D No, já pohřbila blog, šiju po večerech a v poledne chodíme spát spolu, spí tak mnohem líp a déle, takže musím ;-)
   Usíná Lola večer (nebo obecně) sama? Jakože zazpíváte nebo nevím co a odcházíte od bdícího dítěte? A uspává i pan Šťastný? To my musíme nějak doučit :-)

   Vymazat
  5. Já si šátky taky schovávala, ale měla jsem po Lole hlavně růžovky a ty jsem na kluka nechtěla... Měla jsem na začátek krom elastiku taky SilverPink s bambusem a ten byl teda taky skvělej... Ten mi bylo vážně líto posílat dál, ale byl fakt moc růžovej :-D Tak jsem ráda, že se v něm ponosí zase další miminko. My už pak další miminko neplánujem (i když - kdo ví, že), takže zase syslit si tady tuny věcí po dvou dětech by byl nesmysl.
   Jinak Lola chodí večer spát až se mnou. Prostě když já jdu spát, zhasnu, lehnu si, tak ona přijde sama, stočí se u mě do klubíčka a spí :) Někomu by to ale vadilo, že mu chodí dítě spát takhle pozdě. Nám to neva, my si zas aspoň ráno přispíme.
   Odpoledne chodí spávat sama. Prostě se sama většinou sebere, když už je unavená, jde do postele a spí, nepotřebuje žádné uspávání, nikdy jsme nic takového nedělali - jen když byla miminko, tak v hacce, ale asi od 7 měsíců usínala pak už sama. Někdy si ještě řekne o lahvičku mlíka a bere si ho s sebou odpo do postele, nebo jednou za čas prostě nechce být sama, tak mě dotáhne do postele a je pak do deseti minut tuhá :-D Ona má balkon u naší postele, takže kdyby tam nechtěla být nebo se jí nechtělo spát, může kdykoli odejít, do spaní jí nenutíme, je mi to nějak proti srsti - taky by mi vadilo, kdyby mě někdo nutil spát, když se mi zrovna nechce :-D Takže sice Lola nemá prakticky žádný režim, ale my jsme tak všichni spokojení :)

   Vymazat
  6. Jinak se jí teda ale večer většinou věnuje tatínek, čtou si a tak. U nás to ale nefunguje jako uspávání, jen prostě taková večerní zábava, no :) Teď zrovna slyšim, jak v ložnici už asi 10 minut oba bzučej :-D Čtou si něco o čmelákách :-D

   Vymazat
  7. Já mám dva šátky do zelena, jeden duhový, jeden modro černý, jeden slunečný žlutooranžový, takže všechno unisex. Jen to Kibi máme stejné, holčičí, ale nevadí to ani muži, který ho používá víc než já :-)

   No, u nás to od 10m (do té doby jsem jí přes den musela navázat a za dvě minuty tuhou odvázat ;-) ) funguje režimově, večer jsem ji na polštáři nakojila a odpadla. Do té doby taky chodila spát až když jsme šli my, ale pak jí to evidentně přestalo vyhovovat a vytvořila si svůj režim. V šest koupeme a v půl sedmé obvykle spí (lehnu si s ní, ona se nakojí/dá si lahev, podle nálady), lehne si na mě a za pár minut je tuhá, ale s tatínkem to má na dýl. Odpoledne je to vlastně stejně, jen spí tak 30 minut, když tam nejsem, jinak i přes dvě hodiny (vzbudí se vždycky po té půlhodiny a čekuje situaci, potvůrka :-D) Postýlku jsme v ložnici nikdy neměli, ani postel ne, spíme všichni na velkém matracovém letišti ;-) A vstává momentálně kolem půl deváté, v zimě spala víc, to světlo jí budí. Za mě spokojenost :-)
   Bzučení je super! Nás právě mrzí, že občas tátu ani nestihne, protože vstává pozdě a usíná brzo, ale evidentně to tak zatím potřebuje (je jí 15m...) :-)

   Vymazat
  8. Každé dítě a každý rodič to má prostě jinak, a o tom to je - Lola je taková bohémka, já si vlastně ani nějaké uspávání neumím představit, jak by s ní probíhalo :-D Ona má ráda svobodu, a tak si sama rozhoduje, kdy půjde nebo nepůjde spát a funguje nám to bezvadně. Ale zas musím říct, že kdykoli jsem já unavená a jdu si lehnout (teď v 7. měsíci už občas i přes den...), tak jde hned za chvíli za mnou a leží u mě. Někdy usne, někdy prostě jen leží a ďoube mě do očí :-D Ale prostě nemá tendence lumpačit, když se vzdálím, spíš se pořád drží u mě.
   Odpoledne spí Lola 2 i 3 hodiny, málokdy spí třeba jen hoďku. Ale pak zas jde se mnou spát v třeba kolem 11 večer a ráno má přesně to samé, co říkáš ty o odpoledni - když já třeba vstanu v půl devátý a jdu něco dělat, ona v 9 otevře oko, zjistí, že tam nejsem, tak se ještě chvilku válí, ale pak dojde hned za mnou. Pokud jsem ale v posteli, spí dál klidně do 10 :-D

   Jinak to chápu, no, že vás to mrzí, nás by to taky mrzelo, protože táta nám taky chodí pozdě z práce a vlastně jenom díky tomu, že chodí Lola spát pozdě, tak si ho může ještě každý den užít...

   Vymazat
 4. Tyy jo, ta je parádní :) Opravdu krásné, příjemné barvy. Chlapečkovi se bude určitě moooc líbit :)

  OdpovědětVymazat
 5. Právě zvažuji koupi hrací deky a takhle vypadá super. Jen dcerka už má tři měsíce, jak dlouho jste ji využili? Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych byla upřímná, tak už si to moc nepamatuju... ale obecně se většinou deka využije, než děti sedí - což u nás bylo cca v 9 měsících, takže asi do té doby. :) Tereza

   Vymazat
  2. Super, díky za odpověď :).
   Ještě by mě zajímalo, pokud můžu.. čím fotíte? Máte fakt pěkné fotky ;)
   Díky, Lucie

   Vymazat
  3. Fotky v tomto článku jsou focené ještě mým starým foťákem, Canon 400D a objektivem s pevným ohniskem 50mm. Fotky zhruba od srpna 2015 dál jsou pak focené zrcadlovkou Canon 6D a objektivem Sigma 24-70mm f/2,8. :) Tereza

   Vymazat