čtvrtek 8. ledna 2015

reportáž / výtvarná dílna NG


Dneska jsme s Lolinkou poprvé navštívily výtvarnou dílnu Národní galerie ve Veletržním paláci.
A bylo to parádní!
Lola se neskutečně bavila, takže tam budeme chodit pravidelně.

***
barevné "listí" na hraní a tvoření:modelování 3D objektů Lola pojala po svém:
kartonové bludiště:

a největší hit byla u Loly tahle instalace ze špejlí a plastelíny :


Zabavily jsme se spolehlivě skoro na hodinu a půl. V dílně je atmosféra příjemné anarchie pod velením dětí, které se mohou po několika připravených stanovištích pohybovat dle vlastního uvážení a dělat si doslova co chtějí.

Pokud budete mít ještě po dílně chuť a sílu, vstupenky z ní vám platí i pro návštěvu sbírek Národní galerie.

Výtvarná herna je určena pro děti od 18 měsíců do 5 let, vstupné stojí 60,-/osobu a je otevřená každou středu a čtvrtek ve Veletržním paláci (pro konkrétní časový rozvrh klikněte na jeden z odkazů níže) - každý týden na jiné téma, inspirované jiným umělcem. Pro více informací juknětě na stránky Národní galerie, nebo na facebookový profil dílny.

11 komentářů:

 1. Hihi a já si říkala, že si tam někdo bere foťák na super fotky! No třeba se někdy potkáme, moc se mi váš blog líbí :). Ty papíry byly super a naši E. (na poslední fotce) to maximálně nadchlo :). Chodily jsme už loni a nemohu si vynachválit. Obdivuji kreativitu lektorek...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, a já jsem si říkala, že se mi po reportáži určitě někdo ozve, že tam byl taky :-D Už přímo na místě mě oslovila jedna paní, která poznala Lolu :)
   Bylo to fakt moc prima, Lole se líbilo skoro všechno - jen to vyrábění "časostrojů" jsme ani nezkoušely, na to ještě Lolinka nemá dostatek trpělivosti.
   Už se těším na příště! :)

   Vymazat
 2. jej, to je skvělý...zrovna mám příští středu cestu do Prahy, tak si tam uděláme zastávku! Kuju za tip...opět :D

  OdpovědětVymazat
 3. Lola je hároš! Mění se, s každým dalším postem mi přijde "holčičkovatější", už to není žádné batole. A podobou jde do tatínka, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo vlasatá, to ona je, ale má ty vlasy takové nezkrotné. Taky díky nim vypadá o dost starší, z čehož občas vyplývají různé vtipné situace :-D
   Komu je podobná... Každý nám říká něco jiného, podle jedněch je po mně, podle druhých po taťkovi... Podle jiných je to celá moje ségra, když byla malá... A my si osobně myslíme, že ve skutečnosti se tam ta podoba jenom hledá a Lola nikomu podobná není :-D

   Vymazat
 4. Díky za skvělý tip - za měsíc se už naše Adél vejde do věkového limitu, takže to určitě půjdeme vyzkoušet! Dodatečně moc gratuluji k druhému nastávajícímu mateřství. A obdivuji a smekám...Já totiž momentálně smekám nad každou dvojnásobnou maminkou.O těch trojnásobných ani nemluvím ;-).

  OdpovědětVymazat
 5. To je super, taky jsem se na tvoření s malou chtěla vypravit, díky tvé reportáži už vím kam :)

  OdpovědětVymazat
 6. jéé vyzerá to tam super. Možno sa tam raz stretneme :)

  OdpovědětVymazat
 7. To je škoda, že jsme se minuly. Měla jsem tam dneska taky namíříno, ale kamarádka má nemocné dítko, tak jsem to odpískala. Tak třeba příští týden! Fotky se ti moc povedly!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, dneska to bylo moc prima. Barvy měla Lola až za ušima :)
   My chodíme každý čtvrtek ráno, tak se třeba příště (nebo někdy) potkáme!

   Vymazat