středa 24. prosince 2014

štědrodenní


Jako každý, i my máme různé vlastní vánoční tradice.
Třeba se u nás už od mého dětství zdobí stromeček 23.12. v noci, tak, aby děti měly ráno překvapení. A taky nesmíme jíst cukroví před Štědrým dnem. Takže tenhle den má pro nás obrovské kouzlo hned od rána.


Když jsem byla úplně malá, měli jsme (jako asi tenkrát všichni) sadu totálně kýčovitých a nesourodých vánočních ozdob. Mám na ně krásné vzpomínky a dodneška, když některou z nich zahlédnu (většinou už jen na fotkách), rozbuší se mi srdce.

Proto jsem se před pár lety rozhodla vykašlat se na estetiku vánočního stromečku a pořídit si sadu perfektně kýčovitých vánočních ozdob, na které budou moje děti vzpomínat ještě v dospělosti.


Dneska ráno Lolinka viděla poprvé vánoční stromeček. Její reakce byla dokonalá a tak vím, že jsem s ozdobami nešlápla vedle.


A protože jsem dneska naměkko a ráno mi z Lolinčiny reakce na vánoční stromek i ukápla slza, podělím se s vámi o naše ranní video:


Všem přejeme krásný Štědrý den i další vánoční svátky!!!

20 komentářů:

 1. Krásné svátky i Tobě.-)
  Ajak

  OdpovědětVymazat
 2. Jste roztmilí jako vždy:) Krásné Vánoce!

  OdpovědětVymazat
 3. Hezké Vánoce:) S ozdobickami na stromeček to mám stejné.. Nejvíc ze všeho jsem milovala postavičky Spejbla a Hurvínka, které měla na stromečku naše babička...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také krásné Vánoce! Měla jsi krásně zabalené dárky - koukala jsem na blogu :)

   Vymazat
 4. Lolinka dojala i mě :) Náš Dominik měl letos na Vánoce 10 měsíců, takže z toho ještě neměl rozum, tak už se moc těšíme na příští rok :) A mimochodem, Dominik dostal od Ježíška houpačku se "vsadkou", kterou jsem se nechala u vás inspirovat, takže děkuji =D Krásné svátky a (n)Nový rok!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lolince bylo loni 8 měsíců a taky to skoro vůbec nevnímala - vánočního stromečku si v podstatě ani nevšimla, jediné, co se jí líbilo, byly plovoucí svíčky a mašle z dárků :-D I tak to mělo samozřejmě své kouzlo.
   Ale letos to mělo prostě grády! Příští rok už si to hrozně moc užijete. Lola měla radost úplně ze všeho, celý den. Bylo to fakt krásný :)

   Vymazat
 5. Přesně přesně, s ozdobami na stromek to máme úplně stejně. Ač bych to před pár lety rozhodně neřekla... ale teď sháníme po příbuzných staré ozdoby a ten pelmel nás hrozně baví (a dojímá).
  Krásné dny přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych tomu dřív nevěřila, normálně všechno doma "ladím", ale těm ozdobám prostě nejde odolat. A jsem s nima hrozně spokojená, chodím se na ně pořád koukat a jsou pro mě prostě takové pravé vánoční :)
   Krásné dny!

   Vymazat
 6. Moc milá reakce. Fascinuje mne ten klid. Druhorozená, když jsme nazdobili stromeček podruhé (byl jí 1 rok a 8 měsíců), po spatření se rozeběhla a stromeček šel ihned k zemi. Potom na něj skočila ještě ze sedačky, také z přisunuté židle .... a neodradily jí ani šrámy od větví či bodající jehličí.
  Krásné svátky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lolinka je v těchto věcech taková zvláštní, už jsem to slyšela několikrát od jiných rodičů - třeba i jen po návštěvě u nás doma nikdo nechápe, jak je možné, že Lola prakticky nic neničí, nic se jí doma nemusí přizpůsobovat, schovávat, odklízet... Sama nevím, čím to je, asi je to prostě její povaha. Je to moje první dítě, takže jsem to vždycky brala jako normální, než mě na to pár lidí upozornilo :) Lole je teď taky 20 měsíců.
   Krásný zbytek roku!

   Vymazat
 7. Ta je tak milá! :-) Úplně mi to připomnělo, jakou jsem mívala ze stromečku radost, když jsem byla malá, jůůů:-)
  A barevný stromeček je nejlepší, taky jsme ho doma mívali, někdy pod tou barevnou náloží nešlo ani poznat, co je to za stromeček:-) Teď už mamka "ladí", ale až budou vnoučata tak věřím, že opráší staré baňky (to už se zase bude mít na koho vymluvit:-)

  Přejeme nádherný nový rok!
  (Musím v množném čísle, nakukovat sice chodím já, ale většinou se neovládnu a všecko ukazuju milému, hihi, takže přejem oba:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to vážně krásné. Taky si pamatuju, jak jsme jako děti nemohli 23.12. ani usnout, jak jsme se těšili, že ráno uvidíme stromeček. Teď je to zase úplně jinej level radosti, ráno mi dojetím i tekly slzy :)
   Moje mamka taky už ladí, docela dlouho, a má vánoční ozdoby moc ráda, sbírá je a má velkou sadu snad od každé barvy. Když jsme byli pak starší, taky to mělo svoje kouzlo, protože každý rok měl stromeček jinou barvu a my nikdy dopředu nevěděli, jaká letos bude :) Ale ty nejstarší vzpomínky mám prostě na ty barevné, kýčovité.

   Taky vám přejeme krásný nový rok a děkujeme ta přízeň!!!

   Vymazat