středa 10. prosince 2014


Možná jste si všimli, že to tady poslední dva měsíce trochu vázlo. To proto, že jsem je strávila (obrazně řečeno) s hlavou v míse. 

Stejně jako před dvěma lety u Loly jsem i teď strávila první trimestr ve vražedných nevolnostech, i když jsem ani v jednom případě většinou ve skutečnosti nezvracela, na nepříjemnosti jim to moc neubíralo. 
Jsem na těhotenské nevolnosti expert. Zeptejte se mě na jakýkoli lék/zaručenou radu proti těhotenským nevolnostem a já dám ruku do ohně za to, že jsem je vyzkoušela. Všechny! Léky, homeopatika, tuny zázvoru, čaje, potraviny, babské, přátelské i lékařské rady. 
NIC nefunguje proti celodenním těhotenským nevolnostem. NIC!

Kromě času. První trimestr se v mé agonii zdál být nekonečný, ale přece jednou skončil a s ním odešly i (skoro) všechny nepříjemné stavy. Aspoň na chvilku. Nejsem naivní a těhotná už jsem byla :)

Takže vám teď ráda a hrdě oznamuji, že na červen 2015 jsou naplánované velké věci! Já budu dvojnásobná máma, Mr. Happy táta velké rodiny a Lola bude ségra!

46 komentářů:

 1. Velká, opravdu velká, obrovská gratulace!
  Ať už ty těhotenské "strasti" jsou spíše jen neduhami.
  A buďte všichni zdraví!

  OdpovědětVymazat
 2. Terezo:-)! obr obrovská gratulace, to je nádhera. Jana

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je aspoň zpráva dne!!! Moooooc gratuluji Terko a přeji vše jen to nej! Jste skvělá, že si troufnete na druhé, k malé Lole...to já si u nás nedovedu prozatím vůbec představit...k drakovi ještě malické mimi...ani ve snu! :) Tak to já rovnou přihodím do balíčku i něco pro mimi, tož to je super!!! Odešlu zítra ano? :) Těšte se!
  Venda a Emilka=drak

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju, tak to už se moc těšíme!! :)
   My jsme to tak měli od začátku naplánované, že chceme mít věkový rozdíl mezi dětmi 2-2,5 roku. No tak takhle nám to vychází na 2 roky a 2 měsíce, tak jsme šťastní, že nám to tak pěkně vyšlo :) Ale Lolinka je fakt hrozné hodné a pohodové dítě, navíc má moc ráda miminka (máme plno kamarádů s malými miminky), takže v tomhle máme obrovskou výhodu :)

   Vymazat
 4. Moc gratuluji a přeji, ať už je jen lépe!

  OdpovědětVymazat
 5. Velká gratulace i ode mě! Mám radost! To nebude o moc větší věkový rozdíl než u nás a holky už na sebe nedají dopustit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já a moje ségra máme mezi sebou taky malý věkový rozdíl a celý život je to pro nás hrozně prima, tak jsem taky chtěla mít děti (relativně) blízko u sebe. Jsem šťastná, že nám to vyšlo. Lola bude super ségra :)

   Vymazat
 6. Velká gratulace a hlavně hodně zdraví!!!!! Já si k naší Nele neumím druhé představit :-) Katka

  OdpovědětVymazat
 7. Jo! Já jsem to cítila v kostech! :) Tají se mi z toho dech. Moc gratuluji!!! ♥

  OdpovědětVymazat
 8. Já to hned věděla, jak jsi napsala, že neapíšeš časem, co je:))) Gratuluju!!!!!! A snad to už bude lepší, já tohle vůbec neznám.. A taky začínám být poslední z tý naší blogerský "party" přibližně stejně narozených dětí, co nemá ještě ani pomyšlení na další... Ta naše totiž počád nespí, a my jsme prostě KO:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, já jsem si říkala, že kdo si předtím ten dovětek přečetl, tak už musel tušit :-D :-D
   Myslím, že nejsi zdaleka jediná. S Lolou je hrozná pohoda - však víš, už jsem to několikrát psala - takže se toho vůbec nebojíme a jsme rádi, že nám to takhle pěkně vyšlo (chtěli jsme mezi dětma max. 2,5 roku, takhle to vychází na 2 roky a 2 měsíce). Ale kdyby to s ní bylo komplikovanější a měla bych pocit, že bychom to špatně zvládali, tak bych taky ještě počkala... Držím vám palce, ať se to u vás taky brzy srovná a trochu si odpočinete...

   Vymazat
  2. Tak já si teď připadám jako absolutní truhlík. Protože ten dovětek jsem četla taky. A představovala jsem si nějaké velké věci ve smyslu rozjezdu nového podnikání a tak. No... (poposednu si). Ale o to víc jsem teď překvapená! A moc vám všem gratuluju. S druhým dítkem přijde do rodiny nový tok energie a plynutí času. Terezo, nevolnosti ať už jsou ty tam, a přeju Vám hlavně ozdravující porod. Ať se špatné smázne a na ten druhý můžete vzpomínat jen s dojetím a úsměvem na rtu.

   Vymazat
 9. Jeeej, gratulujem. Pekný teho čas prajem. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Všem mockrát děkujeme za gratulace!!! :)

  OdpovědětVymazat
 11. Asi nějaká telepatie...ale říkala jsem si nedávno, jestli ta naše Madame není těhotná... :-) Moc gratuluju a držím palce, ať už žádné bleble není.....

  OdpovědětVymazat
 12. Juhuuu..a je to venku...tak jsme doma správně tipovali!!! Paráda..gratulujem fšichni moc!!

  OdpovědětVymazat
 13. Terezko velká gratulace a at' je vše v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 14. Gratuluju! Ať jde všechno tak, jak má...

  OdpovědětVymazat
 15. Pridavam se ke gratulacim! Krasne brisko, krasne fotky, krasna rodina ;).

  OdpovědětVymazat
 16. Moc gratuluju a přeju krásné těhotenství!

  OdpovědětVymazat
 17. Hurá, už je to venku :) Jsem moc ráda, že už je lépe, myslela jsem na vás moc. Tak přeji krásné předvánoční a těším se snad brzy naviděnou. Al.

  OdpovědětVymazat
 18. Z toho dovětku tehdy to bylo fakt evidentní:)) takže já už mám odjásáno! Ba ne, mám velkou radost a moc se ma vaše druhé miminko těším. Přeju ti krásné následující měsíce!

  OdpovědětVymazat
 19. Velká gratulace a ať pěkně roste :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Veliká gratulace! Taky vím, že na to nic nefunguje..... Doufám, že už bude tedy jen lépe a přeji šťastné a zdravé miminko!

  OdpovědětVymazat
 21. Terko, já to tušila :-) Napadlo mě to při čtení některých tvých článků už v září. A těšila jsem se, až to sem napíšeš. Druhé těhotenství je podle mě ještě lepší než to první (a to mi taky bylo zpočátku úplně stejně blbě). Moc ti to přeju, užívej si to. Katka S.

  OdpovědětVymazat
 22. Jééé, taky moc gratuluju :-) To je úžasné, jak všichni kolem dokola kulatí :-)
  Přeji méně nevolností a více volnosti :D Moc ráda se sem chodím koukat!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 23. Moc gratuluji, já to tušila;-). Přeji už jen pohodové těhotenství bez nevolností, hodně sil a užijte si to všichni v pohodě, Markéta

  OdpovědětVymazat
 24. Terezko, gratuluju a přeju hodně zdraví!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Přidávám se ke gratulantům. Sleduju tě na pinterest a poslední dobou přibývaly fotky maminek s bříšky, takže jsem taky něco tušila. ;) Přeji krásné těhotenství a zdravé miminko.
  Naše tři jsme taky plánovali v rozmezí dvou let a zatím můžu říct, že je to super. Holky jsou si hodně blízko (zatím, snad jim to vydrží). Krásné dny Renata

  OdpovědětVymazat
 26. Terezko, moc gratuluji a babičce taky k dalšímu vnoučátku:-)). Věra

  OdpovědětVymazat
 27. Jeeee, moc gratuluji!! Trošku jsem to tušila :) Mám radost s Vámi =D

  OdpovědětVymazat
 28. Wow, tvůj blog čtu pravidělně, tak to je krásná zpráva! :) Velká gratulace a držím palce, ať je zbytek těhotenství poklidný a hlavně také přeji lepší výběr porodnice než-li minule. ;)

  OdpovědětVymazat
 29. Ahoj,
  taky moc gratuluju. Pro pohodový porod bych měla radu, kromě lepšího výběru porodnice doporučuji balónek pro přípravu na porod. Většinou nikomu nic nedoporučuju, při prvním "tréninku" s tímhle balónkem jsem si navíc připadala jako největší blázen, ale fakt mi to hodně pomohlo. Porodila jsem bez nástřihu své první dítě s váhou 4,22 kg, poranění bylo minimální , všechno šlo hladce a v pohodě. Dost to pomůže i psychice, prostě jsem se cítila připravená. Myslím si, že je to lepší investice než předporodní kurzy. Při druhém porodu jde samozřejmě všechno trochu líp a každý porod je jiný, ale tyhle balónky si obecně chválí rodičky i porodní asistentky.
  Tak hlavně ať to všechno dobře vyjde!!!
  Eva

  OdpovědětVymazat
 30. Jeee velikánská gratulace! Přeji, aby zbytek těhotenství probíhal v klidu :)

  OdpovědětVymazat
 31. Moc moc gratuluji. A taky trpím,strašně. Celý den. Ale za chvíli mi ten 1.trimestr taky skončí. Termín mám v červenci. Emmičce v té době bude rok a 10měsíců. Co Lola? Ta bude jak velká? Jinak je to krásné. Zase jsou kolem
  Mě samé těhotné. Krásný den. Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lole budou 2 roky a 2 měsíce.
   Ty nevolnosti jsou fakt peklo. Kdo to nezažil, tak si řekne: no bóže, tak je ti blbě... Ale prostě takováhle dvouměsíční celodenní kocovina je prostě masakr... Ještě, když člověk už jedno malé dítě doma má. Já k tomu měla několik dní i teploty, migrény... No prostě bájo :-D Jsem ráda, že je to za mnou. Tak ať vám ta nepříjemná část rychle uteče!!!

   Vymazat
 32. Moc všem ještě jednou děkuji za gratulace!!! :)

  OdpovědětVymazat
 33. Terezko, musím se přidat a také poblahopřát. To je prostě skvělá zpráva. Je dobře, že už je Vám o lépe. (Taky se snažíme o sourozence do 2 let, ale zatím nic.)
  Užívejte si to a mějte se všichni pěkně,
  Andrea Šap.

  OdpovědětVymazat
 34. Moc gratuluju.....
  Tereza Hag.

  OdpovědětVymazat
 35. Téééda to je mi novina! Krásná! Drž(te) se!!! ♥

  OdpovědětVymazat
 36. gratulujem, mat deti takto po sebe je vyzne super! Ja mam medzi detmi rozdiel rok a 9 mesiacov a som s nimi neskutocne stastna. Maju sa radi, krasne sa spolu zahraju, rozumeju si.
  Uzivajte si to! ;-)

  Lucia

  OdpovědětVymazat
 37. Gratuluju! A přeju už jen samé radosti :)

  Blazniva-matka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Jů, Terezko, moc blahopřeju! Tak ať jste oba zdraví a krásně rostete! Adéla

  OdpovědětVymazat