úterý 14. října 2014

18!


Lole je dnes právě 18 měsíců.

Na kratší vzdálenosti už chodíme ven úplně bez kočárku, je to sice trochu fuška jí uhlídat, ale baví nás to obě dvě. Před pár dny začala kreslit - což je pro mě velký mezník, celý život tíhnu k výtvarničině a na tohle období jsem se fakt těšila. Připadala jsem si hrozně důležitě, když jsem šla koupit poprvé pastelky a skicák. Mimo to Lola kreslí taky do knih, po podlaze a žere pastelky.


Nočník používá výhradně jako místo k ukládání malých hraček, posadit se na něj odmítá. Když si na něj sednu já - abych demonstrovala jeho použití - směje se mi. Plínky nám teda asi vydrží ještě dlouho, ale na druhou stranu je Lola velmi pořádná a každou špinavou plínku si sama odnese do koše k vyprání.

Do koše na látkové pleny nosí taky ostatní věci, které se jí už nehodí - dopité lahvičky od mléka, letáky ze schránky, nedojedené rohlíky.

Pořád něco uklízí, vlivem čehož já neustále něco hledám.
Je to kecka. Srozumitelných slov sice moc neřekne, ale my jí většinou rozumíme.

No a doma je s ní pořád veselo. Chvilku neposedí, běhá, boří, vyhazuje, rozhazuje, směje se a nejvíc jí fascinuje splachující se záchod.


15 komentářů:

 1. Gratulujeme k polo-jubileu a zítra se těšíme. Al. (a Lola je tedy maximální frajerka)

  OdpovědětVymazat
 2. Supervtipný a roztomilý jako vždycky!! Jo, a v tom vohozu a s těma dlouhýma vlasama vypadá (narozdíl od toho našeho plešounka) na 18. Let.:)

  OdpovědětVymazat
 3. Lola je opravdu krásná kočka! :)
  Chtěla bych se zeptat co to má za parádní botičky?

  OdpovědětVymazat
 4. Skvěle napsaný, Lola je úžasná podle popisu i podle fotek:)

  OdpovědětVymazat
 5. To je ale modelka, náramně jí to sluší! Přeju hodně zdraví a sil, taky mamince ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Všem moc děkujeme za milé komentáře! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Lolince vsechno nejlepsi k osmnactinam:).

  OdpovědětVymazat
 8. Roste vám doma fešanda :) ...a to odrážedlo, to je Puky? Jste s ním spokojení?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to Puky Wutsch, Lola ho dostala k 1. narozeninám, sama bez pomoci na něm začala jezdit asi v roce a čtvrt - první den nebo dva zakopávala nohama o ty zadní kolečka, ale celkem rychle pochopila, jak má s těma nožičkama hýbat. Taky se rychle naučila nasedat i sesedat sama, Puky je dost stabilní. Za nás obrovská spokojenost, až budem kupovat další "level", zůstanem asi u téhle značky, je opravdu hodně kvalitní.

   Vymazat
 9. Gratulujeme k 18 měsícům, Lolinka je nádherná a dost stylová :-). Fotky jako vždy úžasný a botičky skvělý úlovek. Nám dnes přijdou capáčky Slumbertoes, pro našeho Alexe. Ten zatím ještě nechodí, ale k prvním krůčkům už se odhodlal, tak kdyby se rozchodil, tak je třeba využijeme na malý ťapkání venku. Jana

  OdpovědětVymazat
 10. Lola je uzasna a hrozne moc se mi libi boticky, co je to za znacku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Botky jsou úlovek z H&M - i v konfekci se dá sehnat dobrá bota, ale je to spíš o náhodě... :)

   Vymazat