sobota 6. září 2014

Lola dvounožka


Lola už 5 dní chodí výhradně po dvou. Rozhodla se k tomu z ničeho nic. 
Dva týdny před tím už sice udělala pár svých prvních krůčků, ale ten den s touhle aktivitou taky skončila a vrátila se zpátky na všechny čtyři.

No a teď - v úterý večer - se prostě najednou zvedla a nadobro opustila lezení po čtyřech. Na kolena už ji dostanou pouze schody :)

Začala tedy konečně chodit v 16,5 měsících. Má to svoje velké výhody - tak dlouho totiž nad tímhle životním krokem rozmýšlela a trénovala ho nanečisto, že teď prakticky vůbec nepadá na zem. Prostě jenom najednou chodí. Je to zvláštní pocit, mít ze dne na den z mimina chodícího človíčka. 
A způsobuje mi to občas infarktové stavy - chodí totiž potichu jako myška. Když lezla, vždycky jsem věděla, že se ke mně blíží. Teď se vždycky najednou někde zjeví (třeba po odpoledním spánku) a já se hrozně leknu :)

11 komentářů:

 1. nádherné fotky, fakt.
  A vidíš, však jsme si to říkaly, že to bude z ničeho nic naráz a ono jo.:) Julie začala taky trochu víc, ale tak moc zase ne. I když dnes na hřišti chodila suveréně sama kam chtěla a "matko za mnou". Ty infarktové stavy chápu, mám to totiž stejně. Když leze, strašně dupe a ještě u toho funí a píská a kdo ví co všecho. Když jde, tak ani necekne a najednou je tady.... :) Al.

  OdpovědětVymazat
 2. Gratulu, paráda! A chápu nostalgii po miminkovském období...:) Mě taky fascinuje, jak si ty děti ze dne na den něco vymyslej a dělaj to pak hned "dokonale". Naše holčička tohle přesně udělala minulý týden s nočníkem - z hodiny na hodinu, od té doby ani jedna mokrá plínka, do té doby nekonečné ukazování na nočník a nic - a pak..:)

  OdpovědětVymazat
 3. Jak má všude nakročeno. :)
  Je krásná... Čím dál krásnější! A už tak veliká! ♥

  OdpovědětVymazat
 4. Lola je moc krásná dvounožka :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Všem děkujeme za milé komentáře! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to jsme meli doma uplne stejne, Matyas do 14 mesicu lezl, pak tri mesice chodil vyhradne za ruku a pak se najednou rozebehl. Zadne zkouseni, zadne obchazeni nabytku, zadne zakopavani. Uplne se mi to pripomnelo. ... Mimochodem, z Lolinky roste krasna holcicka ;).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme :)
   Už jsem o tom slyšela z více zdrojů, že když dítě začne chodit až v pozdějším věku, bývá to pro něj (a pro rodiče také :-D ) o hodně jednodušší. Je to moc prima, protože ji nemusím nijak zvlášť hlídat, ale stejně je to pořád zvláštní - je najednou tak veliká :)

   Vymazat