neděle 17. srpna 2014

hračky, které nás baví / Duha Grimm's


Pro většinu z vás asi žádná novinka, ale přesto mi to nedá Duhu do seriálu o hračkách zařadit. Je to totiž parádní zábava pro celou rodinu - dospělé i děti všech věkových kategorií.

Nezřídka se nám totiž stává, že večerní návštěvy našich (dospělých!) přátel končí u stavění abstraktních obrazců z duhy.


Je to jednoduchá hračka, která má mnoho využití - jako stavebnice či jako balanční hračka pro starší děti - postavit některé ze soch už chce hodně zručnosti a přemýšlení. Spolu s Duhou jsme od Grimm's dostali malý obrázek s příklady jejího využití, fantazii se však meze nekladou a brzy jsme našli plno dalších obrazců k postavení. Dá se taky využít k postavení dráhy pro autíčka nebo třeba domečků pro skřítky. V neposlední řadě se taky hodí na poznávání barevného spektra.

Já z ní nejradši stavím ty obrazce, no a Lola je zase nejradši boří. Pak si třeba dává jednotlivé oblouky na hlavu nebo zkouší, jak jí pasují na kulaté bříško :). V poslední době taky moc ráda štosuje jednotlivé oblouky na mojí hlavu - když pak spadnou, je to samozřejmě zábava největší. 

Duha je hračka, o kterou si Lolinka nejčastěji sama říká - takže i když má tahle stavebnice mnohem širší využití pro větší děti, baví je opravdu od mala a náramně podněcuje fantazii.


9 komentářů:

 1. moc hezká! tu nemáme:)ale asi bude hodně drahá, že? my teď s Toníkem objevili gramofonové desky, je to nádhera! Poslouchat pohádky, co nám rodiče pouštěli, když jsme byly nemocné...moc doporučuju, od těch dvou a půl:)samozřejmě vedle čtení pohádek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My gramo desky milujem, s přítelem máme velkou sbírku hudby a už od Lolina narození po bazarech sbíráme i pohádky :) Zatím jí to samozřejmě moc nebere, bohužel ani to čtení knížek, ale snad k tomu dospěje :)
   Jinak duha stojí asi 1500,-. Je to celkem dost, ale zas myslim, že je to hračka fakt na dlouho.

   Vymazat
 2. Mám v plánu pořídit ji na Vánoce. Není to úplně levná záležitost, ale děti už jsou dvě, bude to dárek pro oba. A pak, raději jednu pořádnou, krásnou a kvalitní hračku, než mraky nesmyslů. Už se na ni sama těším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nebudete litovat, myslím, že zrovna tohle je investice, která se vyplatí. Pro starší děti se dá třeba na youtube najít i pár nápadů na "projekty". Je to fakt taková rodinná hračka, každý s ní vymyslí něco jiného :)

   Vymazat
  2. Je nádherná! Mám na ni taky zálusk. K prvním narozeninám vyhrál kočárek od Janod. Tak teď taky spoléhám na Ježíška:).

   Vymazat
 3. No tak to je paráda! To by mě velmi bavilo skládat :)

  OdpovědětVymazat
 4. Terezko, ta duha je úžasná a už vím, co koupím našemu vnukovi k prvním narozeninám. Jsem ráda, že píšeš právě tyto články. Já sama mám taky zkušenosti z hračkami. Měla jsem kamarádku a ta měla jednoho syna.Když jsme k ní přišli, jeho nesmyslné hračky se válely všude po zemi, on do nich kopal a házel, ale o hraní nebyla řeč. Když přišli oni k nám, prohlásila, vy máte čtyři děti a žádné hračky. Měli jsme hračky. Spoustu knih, dvě bedny kostek, flétničky a jiné kreativní hračky. Pár malých autíček, nějakou panenku a mini vojáčky a zvířátka. Z kostek se stavily hrady, cesty, zoo...Děti neustále vymýšlely, co stvořit. Nedávno mě pobavil syn. Potřebovala jsem smontovat stolek. Základ dám i já, ale šuplík a kolejničky, to už byl oříšek. Syn to měl za pět min. Říkám,, ty jsi tak šikovný a on na to, To víš mami, to jsou ty léta praxe s kostkami a legem:-)))." Taky jsme měli doma tisíc pastelek, vodovek, modelínu a já na tyto kreativní věci nedám dopustit. Pěkný den Věra

  OdpovědětVymazat
 5. Musela jsem na ni šetřit, ale stálo to za to. Hrají si s ní i starší děti (9 a 7 let), 1,5 roku starý prcek nejradši boří, používá jako houpací lehátko pro panenku nebo jako houpací dráhu, ve které autíčko jezdí sem a tam, dokud nesjede nabok a nespadne:-) Vzhledem k tomu, že třetí dítě není moc hračkové, oceňuji vše, co vezme na milost.

  OdpovědětVymazat
 6. Zdravím, duhu též máme, ale hned se nám světlejší dílky hlavně na hranách obarvily od červeného. Máte to taky tak? Eva

  OdpovědětVymazat