neděle 23. března 2014

houpací


Když Lola přestala spát v hacce, zůstala nám ve futrech navrtaná hrazda. Hned mi bylo jasné, co s ní - koupíme houpačku. Houpačky pro opravdu malé děti jsou ale většinou plastové. Opravdu nejsme fanoušky plastových věcí a navíc mám ráda věci "rostoucí" (kdybychom koupili houpačku pro mimino, za nějakou dobu bychom ji museli měnit za houpačku pro větší děti).

Takže jsem koupila tuhle obyčejnou dřevěnou houpačku značky Woody pro větší děti a ušila jsem do ní takovou vložku pro děti malé - až nám Lolinka vyroste, vložku jednoduše vyndáme. 

Jelikož Lola už přes týden krásně sama sedí, je u nás houpačka v denní permanenci a pokaždé znovu a znovu vykouzlí Lolince na tváři úsměv :)

A tady malý návod pro vás, pokud byste si ji taky chtěli vyrobit:

Původně jsem chtěla udělat zapínání na všech okrajích na druky - pak jsem ale zjistila, že mám doma druky jenom dva :) , takže jsem zaimprovizovala a použila tkalouny - druk máme jen vepředu, protože tam by Lolinka tkaničku asi rozvazovala.

nařezaný molitan podle střihu

molitan obšitý bavlnou

Střih jsem dělala pro tuto konkrétní houpačku, ale dá se samozřejmě rozměrově upravit pro jakoukoli jinou.

Houpačka je díky molitanu parádně měkká, takže Lolu netlačí a zároveň jsou molitanem zaplácnuté všechny možné díry, kterýma by mohla vypadnout nebo se do nich zaseknout :)

13 komentářů:

 1. krásné fotky jako vždy a skvělý nápad včetně realizace. Líbí se mi , že nenaříkáš a řešíš! Jak krásně Žesnké - žena s velkým Ž :-) Hezky deštivý den.
  Stáňa

  OdpovědětVymazat
 2. No to snad ... To je nádhera, Tery !!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé.... Tak to jsem nadšená!

  OdpovědětVymazat
 4. Bezvadný nápad, šikulka!!!!
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 5. Super, díky za inspiraci, to musíme taky zkusit :)

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych prosím měla dotaz :) Jelikož mám i díky ostatním fotkám pocit, že bydlíte také ve starším bytě (myslím v nějakém starším baráku), tak by mě zajímalo, jak u Vás vypadají navrtaná futra? Já totiž manželovi pořád říkám, že chci něco pověsit, ale on se tváří, že ne... :-( Budu moc ráda, kdybyste mi poslala fotečku na sororessa@gmail.com, pokud byste měla chvilku. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bydlíme ve staré zástavbě a na futrech máme dřevěné zárubně. Zítra za světla vše nafotím a pošlu odkaz na konkrétní hrazdu, kterou používáme už od Lolinčina narození :)

   Vymazat
  2. Mě by prosím také zajímalo, jak máte (nebo jste měli) houpačku zavěšenou. Díky, Alena

   Vymazat
  3. Byla na rozpěrné hrazdě na cvičení, kterou jsme měli mezi futry. :) tereza

   Vymazat
 7. juuu, škoda že jsem nenašla dřív. já chtěla přesně tuhle houpačku - miluji přírodní / dřevěné věci... ale takhle z ní udělat batolecí mě vůbec nenapadlo, takže jsme skončili u plastové, která mi prostě nepřirostla k srdci.. Nádherné inspirace tenhle Váš web :)
  (našla jsem ho ve 12 těsně než jsem šla spát... je půl paté, malá bude za chvíli vstavat, a já ne a ne zalézt do postele :))))

  OdpovědětVymazat