čtvrtek 19. prosince 2013

pro celou rodinu


Ani jsem si nemyslela, že ho stihneme dát Lole ještě pod stromečkem, když jsem ho objevila na Fleru a prostě musela mít!! Ale hle - je doma. Ale balit ho ještě nebudu. Protože od chvíle, kdy dorazil, jsem jen čekala, až Lolinka usne, abych si s ním mohla hrát.

Jako malá jsem měla (asi všichni jsme měli) kominíčka na žebříku. Postavil se na vrchní příčku a neúnavně ručkoval až dolů. Nikdy mě nepřestal bavit, člověk by si řekl - taková jednoduchá blbá hračka - ale ono na té monotónní jednoduchosti prostě něco bylo, co mě pořád dokola bavilo.

No a teď jsem objevila něco ještě lepšího, co mi ovšem kominíka z dětství něčím připomíná - je to zvuko-strom, který vyrábí a na Fleru prodává prodejce Targe. Zvuko-strom není jen monotónní kominíček, je to parádní hudební nástroj. Zvuk listů je odstupňovám a měnit ho můžete i velikostí poslané kuličky či jejím materiálem. 

Nedokážu ani popsat, jak moc mě tahle hračka fascinuje. Myslím, že se nebude líbit jen Lole, ale i celému zbytku rodiny. Vlastně už docela živě vidím mého tátu - Lolina dědečka - jak v úterý večer běhá po domě a hledá kuličky různých velikostí.

Pokusila jsem se natočit zvuko-strom v akci na video, ale popravdě řečeno, ten parádní zvuk lístků se mi moc nedaří zachytit. Tak alespoň pro představu, ale naživo zní ještě líp.

8 komentářů:

 1. To je úžasný! Krásný nápad i zpracování:) Tak snad si vyhraje maminka i Lola:)

  OdpovědětVymazat
 2. Mohu se zeptat, zda se Lola ke stromu vrací...? Jestli jí to nebavilo týden a nestojí pak strom v rohu bez povšimnutí...? Děkuji. Nevím, zda by to nebyla hračka spíš pro mne... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Mohu se zeptat, zda se Lola ke stromu vrací? Jestli jí nebavil pouze chvíli na začátku...? Nevím, zda by to nebyla spíš hračka pro mne... :-) děkuji!

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, také by mě zajímalo, jestli to Lolu bavilo déle než jen párkrát...Uvažuji už dlouho o koupi, ale pokud by se z toho měl stát lapač prachu, manžel by mě s tím asi vyhodil:D Předem děkuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, s touhle hračkou si naše děti a všichni jejich kamarádi hrají pravidelně už mmoho let. Je to jedna z nejlepších hraček, co jsme jim koupili. Ale ze zkušenosti vím, že děti, které jsou zvyklé na hračky např. se světly a zvuky, tyto jednoduché dřevěné hračky už často nezaujmou. Naše děti měly dlouho jen dřevěné a tato byla a je jedna z TOP. :) Rozhodně ji stále doporučuji. Tereza

   Vymazat