středa 4. prosince 2013

můj první...


...kváskový chleba.

Vím, že jsem sto let za opicema a kváskové chleby už peče kde kdo. Já jsem ale neměla kvásek a najít si někoho na kváskové mapě, koho bych o ždibec obrala, jsem se styděla. Tak jsem si musela počkat, až je začne péct někdo, koho znám.

A hle - včera jsem konečně ke kvásku přišla.
Nakrmila ho (část si schovala na příště), zpracovala těsto, upekla... abych na konci toho všeho zjistila, že jsem blbě pochopila recept a proto mám chleba tak placatej :-D Ale to nevadí. Chuťově je božskej a příště bude buclatější.


A kvásek mám od Terky - dík ;)

7 komentářů:

 1. Jeee.....ja se na nej chystam zitra....taky poprve....zatim jsem jen krmila....kez by se mi povedl aspon tak hezky jako tobe B-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pečení chleba je úplně neuvěřitelná radost. Každý krok mě hrozně bavil a pak to netrpělivé čekání u trouby až vytáhnu svůj první pecen... Prostě paráda. Takže přeju na zítra prima zábavu a ať se chlebík zadaří! :) Já už se těším, až ho dojíme a budu péct další :)

   Vymazat
 2. Kváskový jsem ještě nezkoušela, u nás vede chlebík bez hnětení:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 3. no a recept tu nedas pro porovnani?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na recept se proklikneš v předposledním řádku - "Recept na Český chleba" je proklikávací odkaz :) Je od Cuketky, jiný jsem zatím nezkoušela, teď se snažím vypilovávat tenhle k dokonalosti :)

   Vymazat