sobota 14. prosince 2013

9!


Dneska Lola začala svůj 9. měsíc. Očekávám od něho velké věci. Jelikož se zatím za svých 8 měsíců života Lolinka nezačala ani plazit, ani lézt, ani pérovat na kolínkách, ani si stoupat, no a o sedání ani nemluvě. Umí jenom válet sudy, nicméně tuhle dovednost dovedla k takové dokonalosti, že se dokáže během několika vteřin "převálet" i do další místnosti, k určenému cíli s přesností na milimetry. Přičítám jí body za preciznost.

Kdokoli má děti, tak vám řekne, jak čas s nimi utíká hrozně rychle. Je to určitě pravda, tedy - on ten čas utíká pořád stejně rychle, jenom s tím dítětem je to všechno tak nějak hmatatelné. Nicméně dneska jsme se při rodinném odpoledni já i Mr. Happy shodli, že máme hlavně pocit, že to vlastně nikdy nebylo jinak. Že s námi Lola byla vždycky a už si ani nedokážem vybavit, jaké to bylo bez ní.

9 komentářů:

 1. To je neuvěřitelný, jak si to ty děti plánujou - ta naše je pravý opak - trochu mladší a zkouší chodit. Máte několik výhod: ušetříte za zimní boty a nepromokavé oblečení, můžete mít vánoční výzdobu, můžete mít vánoční stromeček, máte už teď minimálně o 4 měsíce "klidu" navíc, kdy jste ji nemuseli honit od zásuvek, skříněk, které na sebe strhává a tak. Tak si to užijte a kupte si něco na sebe místo předražených dětských botiček do sněhu:) Jinak je strašně roztomilá, máte úžasný fotky a vůbec:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, každé dítě je halt jiné, taky jsem čekala, že to všechno přijde dřív, ale Lolinka si dává načas :) I když musím říct, že ona i z lehu zvládá dojet k zásuvce (už jsem je musela radši zaslepit), shodit na sebe šuplík od komody nebo z něho vytahat všechny pleny (spodní šuplíky zvládá :-D ) a jako bonus, když už se takhle pohybuje při zemi, okusuje veškeré kabely, samozřejmě nejlépe ty zapojené do elektřiny :-D No každá fáze miminkovského života má něco a každá je krásná a kouzelná, i s těmi všemi možnými "nešvary", bez kterých by to prostě nebylo ono :)
   A ty zimní botičky nás asi tuhle zimu stejně nakonec neminou, i když... Já už si radši nebudu nic myslet :-D

   Vymazat
 2. 9 ?! To tak neskutečně letí! Neboj, Lola vám beztak začne rovnou chodit. :) Je úžasná, překrásná! **

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, 8 ukončených měsíců a 9. se právě rozběhl :) Pořád se tak mění, učí se nové věci... A pořád je to s ní velká sranda!!! :) Doufám, že se máte s Lilinkou překrásně!!

   Vymazat
  2. Také nás ta 4 měsíční holčička neustále překvapuje něčím novým. Jen usínat a spinkat sama v postýlce se ještě nenaučila. Ale legrace s ní tedy je, a nepochybuji o tom, že se to bude stupňovat. :) Je božská! Užívejte si předvánoční atmosféry a vůbec vánočních svátků! Těším se na další příspěvek.
   G.*

   Vymazat
  3. Neboj, to usínání přijde samo. My jsme to Lolu ani nijak neučily, vlastně nás to uspávání nijak neobtěžovalo, tak jsme to neřešili a pak jednoho dne jsem položila Lolinku do postýlky, na chvíli si odběhla, vrátila se pro ní a ona najednou spala... Bylo jí něco málo přes půl roku. Do té doby usínala jen v šátku nebo jsme jí uhoupávali v hacce. Od tohohle jednoho dne začala úplně bez problémů usínat sama, hacku už jsme dávno uklidili a šátek máme jen na ven :) Každé dítě má svůj čas a rytmus, ona na to Lilinka přijde sama, neboj se, není třeba ji nic učit, uvidíš :)

   Vymazat
  4. Já jsem za to na jednu stranu ráda, je to můj mazlíček a takovou jsem si ji přála. :) Na tu druhou doma nic neudělám, pořád jen hopsám na balóně a uspávám. :) Takže nějaký předvánoční úklid u nás nehrozí a Ježíšek asi nepřijde. :D Budu doufat, že se to " naučí" aspoň do roka, už se opravdu pronese. :)

   Vymazat
  5. A nezkoušeli jste hacku...? Ta nám opravdu pomohla, uspávání na rukou je dost náročné, to chápu :)

   Vymazat
  6. Do našeho malého bytečku ji bohužel nemáme kam dát, ale až jednou bude mít Lili bratříčka nebo sestřičku, rozhodně ji pořídíme. A už i vím, u koho ;-) ...

   Vymazat