pátek 4. října 2013

občanka Lola


Ještě v těhotenství jsem byla přesvědčená, že strojené obřady typu Vítání občánků se naší rodině rozhodně vyhnou.

Jenže pak vyšlo v časopise Prahy 7 oznámení o tom, jak, kde a kdy je možné se na Vítání občánků přihlásit. V Loliných 5ti měsících po dlouhé době zapracovaly hormony a mě najednou přišlo hrozně líto, že to naše ubožátko by o tu SLÁVU přišlo! Tak jsem ji přihlásila. Hned při začátku obřadu jsem si ovšem vzpomněla, proč jsem byla původně rozhodnutá jinak. 
My prostě na obřady tohoto typu nejsme dostatečně seriózní. Já i Mr. Happy jsme sice při přednášení básní a pění písní vykuleným nic-nechápajícím miminům (paní se jim při tom skutečně upřeně dívala do očí!) vydrželi se nesmát (udivené výrazy jsme však skrýt nedokázali), nicméně Lolin hurónský smích doprovázel celý přednes.

Ale nakonec to bylo vlastně celkem fajn. Patnáctiminutový obřad jsme přežili všichni bez újmy na zdraví, Lola dostala spoustu pěkných dárků a po dlouhé době máme konečně zase rodinnou fotku!

3 komentáře:

 1. Fakt vám to přijde jako neškodný obřad? Nám to evokuje doby minulé.....:-( A jsem ráda, že jsme se nepřihlásili. Ale je to každýho věc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doby minulé to může evokovat spíš lidem, kteří měli v těch dobách děti :) Sama jsem se původně přihlásit nechtěla, a nakonec jsem ráda, že jsem tak učinila, bylo to milé. V čem by podle vás mohl jakkoli být "škodný", když se mě ptáte, jestli mi opravdu přijde neškodný...? Politická propaganda na něm neprobíhá :-D

   Vymazat
 2. Vítání občánků se mi nikdy nelíbilo, tak jsem se nepřihlásila, přestože široká rodina naléhala. A jsem spokojená, nelituji. Je ale pravda, že nemáme podobné hezké fotky :) Jenis

  OdpovědětVymazat