úterý 9. července 2013

hmmm...


domácí lučina:

ingredience: 1 velký bílý jogurt (kvalitní, hustý), 1 zakysaná smetana (normální balení, tuším 200g?), dle chuti možno sůl, česnek, pažitku, bylinky...

Smícháme jogurt se zakysanou smetanou, popř. osolíme, pokud libo. Je také možno již v této fázi přidat bylinky, pažitku, česnek či jakákoli jiná dochucovadla dle libosti, můžete je však také přidat až na konci, až bude lučina hotová, nebo taky nepřídavat vůbec nic, je dobrá i samotná. My jenom solíme.

Najděte nejakou cca 15 cm vysokou (nebo více) sklenici a navrch připevněte kus plátna, omotejte gumičkou kolem sklenice, aby "kolíbka" nepadala příliš dolů, ani nebyla moc mělká - prostě tak akorát. Já jsem uzmula Lolince jednu bavlněnou plenku, posloužila k tomuto účelu bezvadně :)

Do kolíbky nalijte směs a ideálně přikryjte víčkem nebo něčím podobným.

Takto nechte v lednici odkapávat 24 hodin. Dole ve sklenici najdete syrovátku, kterou můžete dále použít dle libosti. No a nahoře v plence luxusní domácí lučina, nesrovnatelně lepší nežli kupovaná :) . Je výborná s chlebem a rajčaty.

Dobrou chuť !

3 komentáře:

  1. receptů je všudee habakuk, ale tvůj postup mi příjde nejlíp popsaný.. mizím pro jogurt ! :))

    OdpovědětVymazat
  2. můžu se zeptat jak velký je velký jogurt? :D já kupuju 500g ale vím že jsou i menší.. tak aby to bylo ve správném poměru s tou smetanou:)

    OdpovědětVymazat